به روز شده: 12 ساعت و 37 دقیقه قبل
کد مطلب: 28013
زمان انتشار: دوشنبه 17 مهر 1391 - 16:09:04

ضرورت تسهیل شرایط پذیرش فرزندخواندگی

ضرورت تسهیل شرایط پذیرش فرزندخواندگی
کودکان  - رییس مرکز امور زنان نهاد ریاست جمهوری به مناسبت روز جهانی کودک از شیرخوارگاه شبیر در جنوب تهران بازدید کرد و دراین بازدید فاطمه بداغی معاون حقوقی رییس جمهور و دکتر همایون هاشمی رییس سازمان بهزیستی، وی را همراهی کردند.


به گزارش ایسنا، مریم مجتهدزاده مشاور رییس جمهور در آستانه روز جهانی کودک با نوزادان و کودکان این مرکز دیدار و ازآنان دلجویی کرد.

مجتهدزاده طی بازدید از شیرخوارگاه شبیر، گفت: شرایط پذیرش فرزندخواندگی در کشور باید تا حدود بسیار زیادی تسهیل یابد و شرایط برای خانواده‌ها آسانتر از گذشته شود تا خانواده‌های متقاضی فرزند بتوانند در صورت تغییر در شرایط پذیرش فرزند خواندگی، بیش از گذشته این کار خداپسندانه را انجام دهند.

 مشاور رییس جمهور خاطرنشان کرد: مشکل کمبود نیرو در شیرخوارگاه شبیر به عنوان یکی از مجتمع‌های خدمات بهزیستی و نگهداری کودکان و شیرخواران و زنان سرپرست خانوار باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

 رییس مرکز امور زنان ریاست جمهوری با اشاره به اینکه کودکان در اینگونه شیرخوارگاه‌ها با خلاءهای عاطفی روبرو هستند، گفت: خانواده‌های ایرانی به ایثار و محبت شهرت دارند، لذا بخشی از این مساله از سوی خانواده‌ها با پذیرش آنان به عنوان فرزند، می تواند برطرف شود.

 وی با اشاره به اینکه شیرخوارگاه علاوه بر نگهداری کودکان سه تا شش سال ، با 120 زن سرپرست خانوار نیز در ارتباط است و به امور آنان رسیدگی می کند، خاطر نشان کرد: ما تلاش می کنیم تا با به کارگیری امکانات مرکز امور زنان و خانواده نسبت به کاهش مشکلات این مرکز اقدام نماییم.

 رییس مرکز امور زنان و خانواده اظهار امیدواری کرد که با انجام تفاهمات و تعاملات دو جانبه میان این مرکز و بهزیستی و برگزاری نشست‌های تخصصی و کارشناسی بتوان در کاهش مشکلات اینگونه خانه‌ها مؤثر بود.

فاطمه بداغی معاون حقوقی رییس جمهور نیز در این دیدار، حوزه بهزیستی را حوزه خطیری دانست و گفت: کاری که شما انجام می دهید با دیگر حوزه‌ها قابل مقایسه نیست، به همین دلیل همواره پرونده‌های بهزیستی در اولویت قرار دارند و بنده ارجاعات بهزیستی را دستور فوریت می دهم.

بداغی با اشاره به لایحه ای که در حال حاضر تقدیم مجلس شده است، گفت: در حال حاضر نظر مددکاران نظر نهایی در تصمیم دادگاه نیست و در این لایحه سعی شده است نظرات مددکار اجتماعی مؤثر واقع شود.

وی افزود: حضور مشاوران حقوقی در کنار مددکاران اجتماعی عامل مؤثری در اثبات ادله ایشان است که باید مورد توجه قرار گیرد.

بنابراین گزارش، دکتر همایون هاشمی رییس سازمان بهزیستی کشور نیز با اشاره به کمبود جدی نیرو در این سازمان گفت: با توجه به جایگزین نشدن نیروهای بازنشسته، با مشکلات فراوانی روبه رو هستیم و با این روند در سال 1394 تعداد کارکنان این سازمان با کاهش چشم گیری مواجه می شود و به 12 هزار نفر تقلیل می یابد.

رییس سازمان بهزیستی کشور، وجود مراکز شبه خانواده در سراسر کشور را مؤثر دانست و گفت: عملکرد این مراکز تا کنون مطلوب بوده و امیدواریم در آینده با پیشرفت بیشتری همراه باشد.

در این دیدار، مشاور رییس جمهور و رییس مرکز امور زنان و خانواده، ضمن اهدای هدایایی به کودکان، از مربیان و کادر نیروی انسانی فعال در شیرخوارگاه نیز به دلیل کار طاقت فرسا و در عین حال شیرین و پر اجر در این مرکز، قدردانی کرد.

 

کد مطلب: 28013
زمان انتشار: دوشنبه 17 مهر 1391 - 16:09:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

دیگر مطالب