به روز شده: 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 28031
زمان انتشار: سه شنبه 18 مهر 1391 - 10:53:13

جنایات القاعده در سوریه + فیلم

حقوق بشر  > جهان  - آنچه در این فیلم مشاهده می‌شود، اجساد متلاشی شده بر اثر انفجار یک بمب است، حادثه اینقدر دلخراش است که جسدی باقی نمانده و فقط آثار خون و تکه‌های گوشت از بدن افراد دیده می‌شود.

 به گزارش فارس، پس از آغاز بحران در کشور سوریه دولت‌های مرتجع عرب و کشورهای همسو با آنها در راستای ضربه زدن به محور مقاومت و سقوط نظام سوریه، تلاش‌های بی‌شرمانه‌ای را آغاز کردند اما آنچه در این میان خودنمایی می‌کند، شکل دهی القاعده جدید با حمایت ترکیه، عربستان، قطر و غربی‌ها بویژه آمریکا در منطقه است.

این کشورها سلفی‌های منطقه را از کشورهای عربستان، تونس، لیبی، سطح اروپا و حتی افغانستان و برخی کشورهای آسیای مرکزی جمع‌آوری کرده و در برخی کشورها مانند لیبی و ترکیه آموزش می‌دهند و نهایتاً به کشور سوریه اعزام می‌کنند. در بیان اثبات این مدعا همین موضوع بس که گروهک تروریستی القاعده تاکنون مسئولیت چندین انفجار قوی در شهرهای مختلف سوریه را برعهده گرفته و دهها کشته و زخمی برجای گذاشته است.

خبرگزاری فارس همزمان با انتشار تصویر ویدئوی دلخراش زیر، از کاربران خود عذرخواهی و اعلام می‌کند که تنها هدف انتشار این تصاویر نشان دادن ماهیت اصلی گروه‌های مسلحی است که زیر نظر مخالفان خارج‌نشین سوریه در ترکیه فعالیت می‌کنند و با حمایت رسمی و غیررسمی آمریکا، فرانسه، ترکیه، عربستان سعودی، قطر و دیگر متحدان غربی و عربی وارد خاک سوریه شده‌اند و با انواع سلاح‌های سبک و نیمه‌سنگین و بمب و بسته‌های انفجاری علیه ملت،‌ دولت، حاکمیت، تمامیت ارضی و امنیت ملی سوریه می‌جنگند و برخی نهادهای بین‌المللی تحت کنترل آمریکا مقابله ارتش سوریه با این عناصر را خشونت علیه معترضان می‌نامند و خواستار توقف آن هستند.

کد مطلب: 28031
زمان انتشار: سه شنبه 18 مهر 1391 - 10:53:13
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب
یادداشت
بازی بزرگ را خواهند باخت
بازی بزرگ را خواهند باخت
حسام الدین برومند
بازگشت حتمی است
بازگشت حتمی است
سیدجعفر قنادباشی
پازل تحولات منطقه
پازل تحولات منطقه
حسین کنعانی مقدم
گفتگو
پنس برای دلگرمی صهیونیست های منزوی آمد|اروپا با آمریکا همراهی نمی کند
سخنگوی اسبق وزارت خارجه از یک سفر بحران زا می گوید:
پنس برای دلگرمی صهیونیست های منزوی آمد|اروپا با آمریکا همراهی نمی کند
حمیدرضا آصفی