به روز شده: 12 ساعت و 35 دقیقه قبل
کد مطلب: 28066
زمان انتشار: چهارشنبه 19 مهر 1391 - 10:04:25

ارائه پیشنهاد تشکیل فراکسیون یا کمیسیون کودک در مجلس

ارائه پیشنهاد تشکیل فراکسیون یا کمیسیون کودک در مجلس
کودکان  - دبیر مرجع ملی حقوق کودک اعلام کرد: در دومین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی حقوق کودک ایجاد واحد درسی حقوق کودک در دانشگاهها و تشکیل فراکسیون یا کمیسیون کودک و خانواده در محلس پیشنهاد شد و مورد تائید قرار گرفت.

مظفر الوندی در گفتگو با مهر اعلام کرد: دومین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی حقوق کودک در سال 91 به میزبانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال برگزار شد. در این جلسه ضمن ارایه گزارشی از وضعیت مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و تشریح برنامه های مرجع ملی با یونیسف، نسبت به تعامل خوب موجود بین دستگاههای متولی درباره بزرگداشت حقوق کودک بحث و تبادل نظر شد.
 
ایجاد فراکسیون یا کمیسیون کودک در مجلس

الوندی اظهار داشت: در این جلسه نمایندگان دستگاهها پیشنهاداتی را ارائه کردند که مهمترین آن ایجاد فراکسیون کودک در مجلس بود. همچنین گروهی هم پیشنهاد کردند تا کمیسیون کودک و خانواده تشکیل شود که مقرر شد گروهی از اعضای مرجع برای گفتگو با نمایندگانی که از این طرح استقابل می کنند در صدد تشکیل این فراکسیون برآیند.
 
"حقوق کودک" وارد دانشگاهها می شود

دبیر مرجع ملی حقوق کودک اظهار داشت: همچنین بحث اضافه شدن واحد درسی حقوق کودک در رشته های تحصیلی علوم انسانی به عنوان پیشنهاد از سوی سرپرست لوایح و تدوین قوانین و مقررات وزارت علوم تحقیقات و فناوری مطرح شد که مورد استقبال حاضرین جلسه واقع شد و قرار شد ساز و کار اجرایی شدن آن انجام شود.
 
روز جهانی کودک و نیایش برگزار می شود
 
الوندی همچنین با بیان اینکه روز 20 نوامبر به عنوان روز کودک و نیایش و معرفت الهی نامگذاری شده و این روز در ایام محرم است گفت: در این جلسه مقرر شد تا با همکاری حوزه های علمیه برنامه های ویژه ای برای کودکان در ماه عزیز محرم و در این روز جهانی داشته باشیم.
 
دبیر مرجع ملی حقوق کودک با بیان اینکه 16 سازمان و وزارتخانه اعضای کمیته ملی سیاستگذاری و هماهنگی مرجع ملی حقوق کودک را تشکیل می دهند گفت: وزارت دادگستری، وزارت امور خارجه، وزارت بهداشت، وزارت اطلاعات، وزارت کار، وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد، سازمان زندانها، مرکز امور زنان، سازمان ملی جوانان، سازمان صدا و سیما، مرکز ملی آمار، امور بین الملل قوه قضائیه، نیروی انتظامی و نماینده سازمانهای مردم نهاد از اعضای اصلی کمیته سیاستگذاری و همانگی مرجع ملی حقوق کودک در ایران هستند.

کلید واژه: کودکان - مجلس
کد مطلب: 28066
زمان انتشار: چهارشنبه 19 مهر 1391 - 10:04:25
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

دیگر مطالب