به روز شده: 11 ساعت و 24 دقیقه قبل
کد مطلب: 28086
زمان انتشار: پنجشنبه 20 مهر 1391 - 12:33:58

رئیس مجلس:سپاه از بدو تولد با مقوله مجاهدت عجین بود

رئیس مجلس:سپاه از بدو تولد با مقوله مجاهدت عجین بود
حقوق بشر  > ایران  - رئیس مجلس شورای اسلامی خدمت در سپاه پاسداران را نعمتی الهی دانست و گفت: هر که در این نهاد مقدس خدمت می‌کند باید بداند که موهبتی بزرگ نصیبش شده است، نهادی که از ابتدای انقلاب بر اساس تقوا تشکیل شد.

 آقای لاریجانی در نخستین کنگره سرداران و 4000 شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: سپاه در مقطعی شکل گرفت که باید با دست خالی با حجم زیاد ماجراجویی دشمن مقابله می کرد، نهادی که هنوز شکل نگرفته می‌بایست مسئولیت بزرگی بر عهده می گرفت.
وی با بیان اینکه نهادهای مختلفی در جمهوری اسلامی ایران از گذشته باقی مانده و بازسازی شده است گفت: هیچ یک از این نهادها ویژگی و خصوصیت پرتحرک سپاه را ندارد، عاملی که موجب شوریدگی و دلدادگی در سپاه شد.
رئیس مجلس با یادآوری اینکه بعد از جنگ بسیاری از فرماندهان سپاه از گرفتن درجه ابا داشتند اظهار داشت: آنان فقط برای نظم گرفتن این نهاد، درجه را پذیرفتند.
وی خصوصیت دیگر سپاه را مجاهدت اعلام کرد و افزود: سپاه از بدو تولد با مقوله مجاهدت عجین بود و در میدان عمل نیز این ویژگی را به منصه ظهور رساند عاملی که موجب سرافرازی سپاه شد.
رئیس مجلس داشتن روحیه جهادی را موجب شکسته شدن بسیاری از مرزها دانست و گفت: بسیاری از کشورها نیروهای نظامی قدرتمندی دارند اما چون فاقد عنصر مجاهدت هستند دچار شکست می شوند.
وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی از نظر امکانات، نیروی قدرتمندی داشته و دارد افزود: نبود همین عنصر مجاهدت موجب شد ارتش صهیونیست مقابل نیرویی چون حزب الله تاب نیاورد.
آقای لاریجانی خصوصیت دیگر سپاه را مردمی بودن آن دانست و اظهار داشت: سپاه در درون مردم زیست کرد و آقای رضایی با پشتیبانی همین عقبه مردم، نیروی سه گانه این نهاد را شکل داد.
وی در ادامه ارادت قلبی نیروهای سپاه و بسیج را به ولایت فقیه یادآور شد و افزود: این عامل موجی از پشتوانه مردمی برای سپاه به همراه داشت تا سپاه نیروی قدرتمند و بازدارنده، سرمایه ما شود و امروز هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد.
رئیس مجلس، سپاه را سنگر محکمی برای ملت ایران خواند و با تأکید بر اینکه در خاورمیانه چنین نیروی قدرتمندی وجود ندارد گفت: عامل مهمی که مانع تعرض دشمنان به ایران می شود از همین خصوصیات سپاه نشأت می گیرد.
وی با قدردانی از خدمات فرماندهان سابق سپاه پاسداران افزود: آنان مجاهدانه و خالصانه همه هستی خود را برای این نهاد گذاشتند.
لاریجانی گفت: باید قدر این زحمات را بدانیم و از این عزیزان تجلیل کنیم چرا که آنها سرمایه های ملی کشور هستند که باید از فکر و تجاربشان بهره گرفته شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش با غریب عنوان کردن بخش لجستیک و تدارکات سپاه افزود: این بخش هیچ گاه در سپاه حاشیه‌نشین نبود و در داخل صحنه به فعالیت می‌پرداخت.
لاریجانی خطاب به حاضران در کنگره گفت: شما در صفحه بسیار زرینی از انقلاب نقش مؤثری داشتید و آن هم پشتیبانی از نیروهای مجاهد برای پیروزی بزرگ بود و تجارب ارزنده‌ای کسب کردید که به‌راحتی به دست نمی آید.
وی اضافه کرد: امروز هم شکل دیگری از تحریمها و با جنسی متفاوت که از بعد اقتصادی فراگیرتر است علیه کشورمان اعمال می‌شود.
رئیس مجلس گفت: اگرچه تبعات این تحریمها به اندازه‌ای که رسانه‌های غربی بزرگ جلوه می‌دهند تا اضطراب ایجاد کنند نیست، اما شما عزیزان می توانید همانند دوران دفاع مقدس این تهدیدها را به فرصت تبدیل کنید.

کد مطلب: 28086
زمان انتشار: پنجشنبه 20 مهر 1391 - 12:33:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد