به روز شده: 11 ساعت و 45 دقیقه قبل
کد مطلب: 28138
زمان انتشار: شنبه 22 مهر 1391 - 22:46:25

رد ادعای حمایت ایران از پ ک ک

رد ادعای حمایت ایران از پ ک ک
حقوق بشر  > ایران  - سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تنش بین ترکیه و سوریه را با دقت دنبال می کنیم و به مقامات دو کشور توصیه می کنیم این تنش را هر چه زودتر کاهش دهند.وی افزود:ایجاد اختلاف و درگیری بین کشورهای منطقه را به نفع هیچ کدام از کشورها نمی دانیم و تمام تلاش خود را بکار خواهیم گرفت تا ثبات و امنیت در منطقه برقرار شود.

به گزارش مهر،رامین مهمانپرست در نشست خبری خود در سفارت جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان، در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه لی تر در رابطه با اینکه بدتر شدن روابط ترکیه و سوریه چه تأثیری می تواند بر روابط ایران و ترکیه داشته باشد و آیا ایران از گروه خاصی در ترکیه حمایت می کند؟گفت: تنش بین ترکیه و سوریه را با دقت دنبال می کنیم و به مقامات دو کشور توصیه می کنیم این تنش را هر چه زودتر کاهش دهند.وی افزود:ایجاد اختلاف و درگیری بین کشورهای منطقه را به نفع هیچکدام از کشورها نمی دانیم و تمام تلاش خود را بکار خواهیم گرفت تا ثبات و امنیت در منطقه برقرار شود.
وی ضمن رد ادعاهای رسانه ای مبنی بر حمایت ایران از پ ک ک گفت: مقامات ترکیه در جریان مواضع ما هستند و اذعان دارند این گروهها توسط کشورهای دیگری مورد حمایت قرار گرفتند. منطقه ما حساس است و برخی کشورهای غربی نمی خواهند در منطقه ما ثبات و امنیت برقرار شود و تلاش می کنند اختلاف و درگیری بین کشورهای منطقه رخ دهد و از برخی گروههای افراط گرا حمایت می کنند. چنانکه خروج سازمان تروریستی منافقین از فهرست گروههای تروریستی آمریکا نشاندهنده این است که گروههای تروریستی مورد حمایت کشورهای غربی هستند و مسئولین کشورهای منطقه باید با دقت مراقب فتنه ها باشند.
مهمانپرست در پاسخ به سوال شبکه هفت قزاقستان در خصوص تأثیر تحریم های جدید آمریکا بر اقتصاد ایران و اینکه تأیید کننده حمله اسرائیل به ایران است گفت: مدت 32 سال است آمریکائی ها ایران را تحریم می کنند و نتیجه آن پیشرفت کشور ماست. ریشه این فشارها بخاطر انقلاب اسلامی و قطع منافع آمریکا در ایران است. ما از تحریم خوشحال نمی شویم، مردم ما رژیم صهیونیستی را نامشروع و اشغالگر می دانند. آنها توانایی وارد شدن به چنین بحثهای مهمی را ندارند. اصولا کسی که قصد و قدرت حمله را داشته باشد، راجع به آن زیاد حرف نمی زند. درصورت تهدید شما به حمله اگر قدرت دفاعی بالایی داشته باشید ، امکان جنگ کم است . چون ما در بالاترین حد قدرت دفاعی از کشورمان هستیم ، احتمال جنگ خیلی پایین است ، .هزینه و فایده خیلی مهم است و عقل حکم می کند جنگی رخ ندهد

کلید واژه: پ.ک.ک
کد مطلب: 28138
زمان انتشار: شنبه 22 مهر 1391 - 22:46:25
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد