به روز شده: 1 ساعت و 32 دقیقه قبل
کد مطلب: 28142
زمان انتشار: یکشنبه 23 مهر 1391 - 09:18:45

سوء استفاده از کودکان در آمریکا در سلول های انفرادی

سوء استفاده از کودکان در آمریکا در سلول های انفرادی
کودکان  -  یک نویسنده و فعال اجتماعی از گسترش حبس نوجوانان زیر ۱۸ سال در سلول‌های انفرادی زندان‌ها و بازداشتگاه‌های سراسر امریکا، به شدت انتقادکرد و آن راسوءاستفاده از کودکان با حمایت دولت دانست.

سولمون کومیسیونگ، نویسنده، فعال اجتماعی و معلم امریکایی در مصاحبه با بخش امریکا شبکه پرس تی‌وی گفت: «زندانی کردن کودکان در سلول‌های انفرادی فراتر از مجازاتی بی‌رحمانه، غیرقانونی و غیرانسانی است و همچنان ادامه دارد.»

وی افزود این مساله «دورویی بسیار بزرگی» است که امریکا از وضعیت حقوق بشر در دیگر کشورها انتقاد می‌کند، اما خود همواره مرتکب همه موارد سوءاستفاده از حقوق بشر می‌شود.

بر اساسی گزارشی که دیده‌بان حقوق بشر و اتحادیه آزادی‌های مدنی امریکا روز چهارشنبه (۱۹ مهر، ۱۰ اکتبر) منتشر کردند، در زندان‌ها و بازداشتگاه‌های امریکا، نوجوانان کم سن‌وسال اغلب هفته‌ها یا ماه‌ها در سلول‌های انفرادی نگه‌داری می‌شوند.

این گزارش ۱۴۱ صفحه‌ای بر اساس پژوهش‌های انجام شده در بازداشتگاه‌ها و زندان‌های پنج ایالت‌کلورادو، فلوریدا، میشیگان، نیویورک و پنسیلوانیا و مطابقت آن با وضعیت جوانان ۱۴ ایالت دیگری که در زندان به سر می‌برند، تدوین شده است.

همچنین، بر پایه گزارش دیده‌بان حقوق بشر و اتحادیه آزادی‌های مدنی امریکا، انزوای ناشی از حبس در سلول‌های انفرادی موجب بروز اضطراب و غم، مشکلات فیزیکی و ذهنی جدی در این دسته از نوجوانان می‌شود و برخلاف اصول توان‌بخشی نوجوانان عمل می‌کند.

به نوشته تهیه‌کنندگان این گزارش، زندانی کردن «کودکان در سلول‌های انفرادی بدون کم‌ترین یا هیچ تماسی با افراد دیگر بی‌رحمی، غیرانسانی و غیرضروری است... تعامل عادی انسانی برای پیشرفت و توان‌بخشی سالم جوانان لازم است و منع کردن این افراد از چنین ارتباط‌هایی به کسی کمک نمی‌کند.»

کلید واژه: زندان
کد مطلب: 28142
زمان انتشار: یکشنبه 23 مهر 1391 - 09:18:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب