به روز شده: 10 ساعت و 17 دقیقه قبل
کد مطلب: 28188
زمان انتشار: دوشنبه 24 مهر 1391 - 11:59:02

مشاغل خانگی در تهران گسترش می‌یابد

مشاغل خانگی در تهران گسترش می‌یابد
زنان  - مشاور شهردار تهران در امور بانوان، با اشاره به اینکه دستور العمل‌ها و قوانینی در زمینه حمایت از مشاغل خانگی وجود دارد، ولی هنوز اجرایی نشده است، گفت: سال‌های قبل رایزنی‌هایی با وزارتخانه‌های کار و رفاه، سازمان تامین اجتماعی و کمیته امداد امام خمینی (ره) انجام دادیم ولی به نتایج مطلوب نرسیدیم.

زهرا سادات مشیر درگفت‌وگو با ایسنا: دراین شرایط تلاش می‌کنیم در محدوده شهرداری تهران مشاغل خانگی را گسترش دهیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شهرداری تهران در تلاش است تا فعالیت‌های شغلی زنان سرپرست خانوار را به سمت مشاغل خانگی سوق دهد، اظهار کرد: با توجه به اینکه این خانواده‌ها با خلاء مرد مواجه هستند، دراین شرایط قصد داریم که زن نیز مجبور به ترک خانه برای امرار معاش نشود. بنابراین درحال حاضر همه کالاها به جز کالاهای صنعتی را هم در مراکز کوثر و هم در خانه تولید می‌کنیم.

از مشاغل خانگی حمایت نمی‌شود

مشاور شهردار تهران در امور بانوان ادامه داد: متاسفانه به علت حمایت نشدن از مشاغل خانگی و وضعیت دستمزد، بیمه زنان فعال در این بخش نامشخص است، بنابراین نمی‌توانیم روی آن چندان مانور بدهیم. در این شرایط زنان سرپرست خانوار تلاش می‌کنند که در مراکز کوثر به فعالیت بپردازند تا بیمه شوند و دستمزد بیشتری بگیرند.

تعداد مراکزکوثر در آینده افزایش می‌یابد

وی با اشاره به شیوه راه‌اندازی مراکز کوثر اظهارکرد: هیچ مرکز کوثری را احداث نمی‌کنیم؛ بلکه هر مکانی در شهر تهران که قابل استفاده نبوده است را قابل بهره برداری کرده‌ایم و این کار در حال تداوم است و تعداد این مراکز در آینده افزایش می‌یابد.

مشیر در پایان درباره رایزنی با وزارت رفاه نسبت به حمایت از مشاغل خانگی گفت: ما متولی مشاغل خانگی نیستیم، بنابراین نمی‌توانیم در این زمینه مطالباتی داشته باشیم.

کد مطلب: 28188
زمان انتشار: دوشنبه 24 مهر 1391 - 11:59:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب