به روز شده: 5 ساعت و 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 29268
زمان انتشار: دوشنبه 13 آذر 1391 - 11:33:29

طراحی کتاب‌های کمک آموزشی ویژه دانش آموزان استثنایی از سال 92

طراحی کتاب‌های کمک آموزشی ویژه دانش آموزان استثنایی از سال 92
کودکان  - رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزیر آموزش و پرورش گفت: کتاب‌های کمک آموزشی ویژه دانش آموزان استثنایی از سال آینده طراحی و تولید خواهد شد.به گزارش ایسنا، محی الدین بهرام محمدیان در مراسم گرامیداشت 13 آذر "روز جهانی معلولان" که در مجتمع نابینایان شهید محبی برگزار شد، افزود: سال آینده «مجله رشد سفید» ویژه نابینایان منتشر خواهد شد و سازمان آموزش و پرورش در نظر دارد تا از سال تحصیلی آینده کتاب‌های کمک آموزشی ویژه دانش آموزان استثنایی را طراحی و تولید کند.

وی افزود: همچنین طراحی رسانه مولتی مدیا (چند رسانه‌ای) متناسب با دانش آموزان استثنایی نیز طراحی و ارائه می‌شود.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه معلمی شغل انبیاست، تصریح کرد:‌ در میان معلمان کسی پاداش بیشتر دریافت می‌کند که کار سخت‌تری انجام داده باشد و در این میان معلمان استثنایی از جایگاه ممتاز و ویژه‌ای برخوردار هستند.

وی با تاکید بر توانمندسازی خانواده‌های دانش آموزان استثنایی نیز اظهار کرد: سازمان آموزش و پرورش استثنایی باید تلاش خود را جهت توانمندسازی والدین این دانش آموزان به کار بگیرد، چرا که این امر لازم و ضروری است و در رشد این دانش آموزان تاثیر بسزایی دارد.

محمدیان خاطر نشان کرد: برخی از خانواده‌ها تمایلی ندارند فرزندان با مشکلات ویژه خود را در جامعه نشان دهند و آنها را پنهان می‌کنند، در حالی که باید نگرش آنها را نسبت به این موضوع تغییر داده و شرایطی را ایجاد کنیم تا این خانواده‌ها بدون این نگرش فرزندان خود را وارد اجتماع کنند.

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد:‌ باید با رفع موانع موجود در محیط‌های اجتماعی و مناسب سازی این محیط‌ها شرایط حضور دانش آموزان استثنایی را در اجتماع فراهم کنیم که با این کار و رفع موانع، حضور اجتماعی آنها در جامعه بیشتر خواهد شد.

وی از آمادگی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برای تالیف کتاب‌های آموزش و پرورش استثنایی خبر داد و گفت: این سازمان با آمادگی کامل می‌تواند در تالیف و تولید کتاب‌های آموزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه کمک‌های لازم را داشته باشد.

در این مراسم از 12 دانش آموز ممتاز و برتر استثنایی تجلیل شد.

 

کلید واژه: کودکان - آموزش
کد مطلب: 29268
زمان انتشار: دوشنبه 13 آذر 1391 - 11:33:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب