به روز شده: 11 ساعت و 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 29317
زمان انتشار: شنبه 18 آذر 1391 - 09:35:42

کاهش مرگ و میر نوزادان و کودکان در ایران

کاهش مرگ و میر نوزادان و کودکان در ایران
کودکان  - رئیس هشتمین همایش اورژانس‌ها و بیماری‌های شایع کودکان گفت:کاهش شاخص مرگ و میر نوزادان در ایران از دستاوردهای بزرگ کشور ماست.

به گزارش واحد مرکزی خبر، علی اکبر سیاری افزود: شاخص مرگ و میر نوزادان در ایران تا 15 مرگ در هر هزار تولد زنده است؛ متوسط جهانی این شاخص30 مرگ در هر هزار تولد زنده و در کشورهای منطقه مدیترانه شرقی26 مرگ در هر هزار تولد زنده است و البته هنوز تا شاخص چهار مرگ در هر هزار تولد زنده مربوط به  کشورهای صنعتی فاصله داریم.
وی گفت: شاخص مرگ و میر کودکان زیر یک سال نیز در کشور 18 مرگ در هر هزار تولد زنده ، متوسط جهانی این شاخص 49 مرگ در هر هزار تولد زنده است .
سیاری افزود: این شاخص در کشورهای منطقه مدیترانه شرقی 36 مرگ در هر هزار تولد زنده و در کشورهای صنعتی پنج مرگ در هر هزار تولد زنده است.
رئیس هشتمین همایش اورژانس‌ها و بیماری‌های شایع کودکان افزود: جمعیت کودکان زیر پنج سال کشور پنج میلیون و 600 هزار نفر و جمعیت کودکان و نوجوانان شش تا 18 سال کشور 18 میلیون نفر است و این دو گروه یک سوم جمعیت کشور را تشکیل می دهند.
سیاری گفت: رسیدگی سریع به کودکانی که وضع اورژانسی نظیر تشنج، شوک، کما و نارسایی تنفسی پیدا می‌کنند بسیار ضروری است زیرا این وضع می‌تواند آنها را به مرگ نزدیک کند.
وی با اشاره به برگزاری هشتمین همایش اورژانس‌ها و بیماری‌های شایع کودکان از22 تا 24 آذر گفت‌: در این همایش بیماری‌های شایع کودکان و آخرین دستاوردهای علمی در این باره بررسی می شود .
شرکت در این همایش برای متخصصان کودکان، پزشکان عمومی، طب اورژانس، جراحان عمومی، بیهوشی و داروسازی 13 امتیاز بازآموزی و برای گروه‌های پرستاری و پیراپزشکی هشت امتیاز بازآموزی دارد .

کلید واژه: کودکان - حقوق کودکان
کد مطلب: 29317
زمان انتشار: شنبه 18 آذر 1391 - 09:35:42
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب