به روز شده: 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 29338
زمان انتشار: شنبه 18 آذر 1391 - 16:59:09

کاهش مجازات متجاوزان به عنف در آمریکا و نگرانی مدافعان حقوق کودک

کاهش مجازات متجاوزان به عنف در آمریکا و نگرانی مدافعان حقوق کودک
کودکان  - حقوقدانان و کارشناسان حقوق کودک در آمریکا، دادگاه‌های این کشور را به تخفیف مجازات مجرمان و آزار و اذیت‌های جنسی علیه کودکان متهم کردند. به گزارش ایسنا، در یک پرونده آزار و اذیت جنسی یک کودک در ایالت ایندیانا، فرد متهم به جرم سوءاستفاده اخلاقی مداوم از یک دختربچه در مدت زمان شش سال، تنها به 60 سال حبس محکوم شد. از آنجایی که پرونده بسته نشده بود، دادگاه تجدیدنظر ایندیانا پس از بررسی دوباره پرونده، مجازات این مجرم را به نصف کاهش داد. مدافعان حقوق کودکان در این مساله معتقدند که حوادثی مشابه این پرونده در ایندیانا به وفور اتفاق می‌افتد و از این رو کاهش مجازات مجرمان نیز در بسیاری موارد صورت می‌گیرد.

آنیتا کارپنتر، مدیر اجرایی «مجمع مبارزه با خشونت علیه زنان» در این باره گفت: در کشور آمریکا قاچاقچیان مواد مخدر مجازات بیشتری می‌گیرند، درحالی که با عاملان سوءاستفاده‌های اخلاقی از کودکان راحت‌تر برخورد می‌شود و مجازات آنها را نیز کاهش می‌دهیم.

کارپنتر هم‌چنین بیان کرد که این مجرمان تخفیف می‌گیرند چون آنها یک مجرم معمولی نیستند، آنها شغل دارند و جرم دیگری نیز مرتکب نمی‌شوند. مالیات پرداخت می‌کنند و حتی برخی‌شان به کلیسا می‌روند. قضات همچنین معتقدند که این مجرمان تنها با تهدید، قربانیان‌شان را مجبور به این کار می‌کنند، نه با اسلحه.

وی افزود که این دلایل به قضات اجازه می‌دهد تا مجازات این مجرمان را کاهش دهند و این نقض آشکار اعتماد مردم است.

علاوه بر این رییس دانشکده حقوق دانشگاه ایندیانا نیز در مورد کاهش مکرر متجاوزان به کودک در این ایالت هشدار داد و تاکید کرد که در ایندیانا سالیانه دو یا سه بار به این مجرمان تخفیف داده می‌شود.

براساس این گزارش، قضات دادگاه‌های ایندیانا در سال 2011، 201 نفر را به جرم سوءاستفاده اخلاقی از کودکان به حبس محکوم کردند که این میزان در مقایسه با گذشته افزایش داشته است. در سال 2007 در این ایالت 106 نفر به دلیل این جرم به زندان فرستاده شدند.

براساس قوانین یک متجاوز به کودکان ممکن است به 20 تا 50 سال زندان محکوم شود و قضات حداکثر مجازات را تنها برای پرونده‌های حساس و علیه مجرمان خطرناک صادر می‌کنند.

براساس گزارش پایگاه اینترنتی ایندی‌استار، کارشناسان معتقدند که 60 سال زندان مجازات مناسب‌تری برای پرونده فوق‌الذکر بوده است، چون این سوءاستفاده‌ها تاثیرات مخرب زیادی بر قربانی گذاشته است.

کد مطلب: 29338
زمان انتشار: شنبه 18 آذر 1391 - 16:59:09
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب