به روز شده: 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 29551
زمان انتشار: دوشنبه 27 آذر 1391 - 11:22:12

مطالبات سازمان های حقوق بشری از اعراب

مطالبات سازمان های حقوق بشری از اعراب
حقوق بشر  > جهان  - موسسات حقوق بشری مطالبات حقوق بشری خود از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را بر شمرده و خواستار آزادی زندانیان سیاسی و رعایت آزادی بیان و توقف اعطای تابعیت‌های سیاسی شدند.

به گزارش فارس به نقل از المنار، سازمان‌های حقوق بشری کشورهای حاشیه خلیح فارس از رژیم های حاکم بر این کشورها خواستند تا هر چه سریعتر تمام بازداشتی های سیاسی را آزاد کرده و اقدامات سرکوب‌گرایانه علیه فعالان دموکراسی را متوقف کنند.

در پایان نشست این گروه‌ها که در پایتخت لبنان برگزار شد، بیانیه‌ای صادر شده و در آن تاکید شد که «کنفرانس خلیجی موسسه‌های جامعه مدنی» از رژیم های عربی حاشیه خلیج می‌خواهد که تمامی بازداشتی های سیاسی و کسانی که به علت ابراز نظراتشان و دفاع از حقوق بشر و فعالیت های مدنی زندانی شده اند را آزاد کنند و و به آنها اجازه فعالیت‌های آزادانه و مسالمت آمیز را بدهند.

این کنفرانس خواستار توقف تابعیت دادن‌های سیاسی در برخی از کشورهای حاشیه خلیج بویژه بحرین شده و تاکید کرد که این دولت ها نباید به تغییر ترکیب مردم شناسی جامعه خود دست بزنند.

این موسسات حقوق بشری همچنین خواستار توقف محاکمه‌های سیاسی فعالان حقوق بشر در کشورهای شورای همکاری های خلیج فارس و برداشتن اتهامات از آنها شدند و تاکید کردند که دولت ها باید از لغو تابعیت اتباع خود به عنوان ابزاری برای شکنجه مخالفان و فعالان سیاسی استفاده نکرده و این روند را متوقف کنند.

در این کنفرانس که در بیروت برگزار شد، ده‌ها فعال سیاسی و نویسنده  حامی حقوق بشر از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از جمله عربستان سعودی، امارات، کویت، بحرین، قطر و عمان شرکت کرده بودند.

بیانیه پایانی این کنفرانس همچنین خواستار توقف تدابیر امنیتی شد که این کشورها برای مقابله با مطالبات مسالمت آمیز مردمی در جهت تحول دموکراتیک آن را ترتیب داده اند، فعالان حقوقی همچنین آزادی رسانه های خلیجی از سیطره جریان های رسمی و اجرای آزادی های مطبوعاتی و اطلاع رسانی و دادن فرصت به تمامی گروه های جامعه برای ابراز نظرات خود در رسانه ها را خواستار شدند.

کد مطلب: 29551
زمان انتشار: دوشنبه 27 آذر 1391 - 11:22:12
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد