به روز شده: 11 دقیقه قبل
کد مطلب: 29579
زمان انتشار: سه شنبه 28 آذر 1391 - 10:33:51

روسیه فرزندخواندگی کودکان روسی توسط آمریکایی ها را ممنوع می کند

روسیه فرزندخواندگی کودکان روسی توسط آمریکایی ها را ممنوع می کند
کودکان  - گزارش های منتشر شده در روز دوشنبه حاکی است پارلمان روسیه درباره لایحه ممنوعیت به فرزندی پذیرفتن کودکان روسی توسط آمریکایی ها تصمیم گیری می کند. اقدام در تلافی تصویب قانون مگنیتسکی در آمریکا در هفته گذشته صورت می گیرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، مرحله مقدماتی لایحه دیما یاکوولف در روز جمعه تصویب شد . این اقدام مسکو در تلافی تصویب قانونی در آمریکا که روس های درگیر در پرونده مرگ سرگئی مگنیتسکی در سال دو هزار و نه را در فهرست سیاه قرار داد، انجام می شود. افرادی که در مرگ مگنیتسکی دخیل بودند در فهرست افراد ممنوع الورود به آمریکا قرار گرفتند و دارایی هایشان نیز مسدود شد.
دیما یاکوولف یک کودک روسی است که در آمریکا به فرزندی پذیرفته شد و در سال دو هزار و هشت بر اثر شدت گرما جان باخت. پدر آمریکایی این کودک روس او را در گرمای تابستان در خودروی خود جا گذاشته بود. پدر این کودک از اتهام قتل غیر عمد تبرئه شد.
بر اساس لایحه پیشنهادی روسیه آمریکایی هایی که « ناقض حقوق شهروندان روسی هستند» در فهرست سیاه قرار می گیرند. مجلس دومای روسیه روز جمعه در نخستین جلسه بررسی این لایحه را تصویب کرد.
روزنامه ودوموستی به نقل از مقامات بلندپایه در دوما و دولت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گزارش داد قانون گذاران در دومین جلسه بررسی این لایحه درباره اصلاح لایحه ممنوعیت به فرزندی پذیرفته شدن کودکان روسی توسط اتباع آمریکایی به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از مسکو، کرملین هفته گذشته از تصویب قانون مگنیتسکی انتقاد کرد و وزارت امور خارجه روسیه آن را « دخالت آشکار » در امور داخلی روسی خواند. پوتین از ابتکار عمل دوما در ارائه لایحه تلافی جویانه استقبال کرد.
 
 
 

کلید واژه: کودکان - روسیه
کد مطلب: 29579
زمان انتشار: سه شنبه 28 آذر 1391 - 10:33:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب