به روز شده: 4 دقیقه قبل
کد مطلب: 29678
زمان انتشار: شنبه 2 دی 1391 - 12:55:31

اعتراض گسترده شهروندان هندی به هتک حرمت یک دانشجوی دختر

اعتراض  گسترده  شهروندان هندی به هتک حرمت یک دانشجوی دختر
زنان  - مردم هند روز گذشته در اعتراض به هتک حرمت به زنان تظاهرات گسترده برپاکردند.

به گزارش خارجی واحد مرکزی خبر، ماجرای تجاوز به عنف دسته جمعی به یک خانم در هند با واکنش شدید مردم هند همراه شده است. روز گذشته مردم هند در شهر دهلی نو(پایتخت) تظاهرات گسترده ای برای محکوم کردن این اقدام برپاکردند. شرکت کنندگان در این تظاهرات خواستار رسیدگی فوری و قاطع دستگاه قضائی هند با مجرمان این پرونده بودند. هزاران نفر در این تظاهرات شرکت داشتند که به تجمع در مقابل محل اقامت رئیس جمهور منجر شد.

 این رویداد هولناک مردم هند را بسیار خشمگین کرده است. قربانی این ماجرا دانشجوی بیست و سه ساله رشته پزشکی است. مجرمان پس از تجاوز به عنف دسته جمعی به این دختر بینوا، او را به صورت نیمه برهنه از اتوبوس به بیرون پرتاب کردند. وضع جسمانی این دختر بسیار وخیم است و در بیمارستانی در دهلی نو بستری است. وی از ناحیه سر و شکمی به شدت آسیب دیده است.

نیروی پلیس هند در مسیر تظاهرات دیروز قرار گرفت و مانع از نزدیک شدن زیاد معترضان به محل اقامت رئیس جمهور شد. همه شش مجرم این پرونده دستگیر شده اند و رسیدگی به پرونده اقدام غیرانسانی و حیوانی آنها در دستگاه قضائی هند با سرعت در حال پیگیری است. درحالی این ماجرا جامعه هند را شوکه کرده است که در این کشور هر بیست دقیقه به یک زن یا دختر تجاوز به عنف می شود.

این آمار را سازمان مبارزه با جرائم هند اعلام کرده است. فقط در سال دو هزار و یازده ، بیست و چهار هزار و دویست و شش پرونده تجاوز به عنف در هند ثبت شد که درمقایسه با سال دو هزار و ده، افزایش شانزده درصدی داشت.

دهلی نو که جمعیت شانزده میلیون نفری دارد بیشترین آمار جرائم جنسی را در میان شهرهای هند دارد بطوریکه هر هجده ساعت یک تجاوز به عنف در این شهر گزارش می شود. زنان و دختران در هند با مشکلات زیادی مواجه هستند. علاوه بر تجاوز به عنف، مشکلاتی از قبیل سقط جنین اجباری نوزادان دختر به علت گرایش جامعه هند به سمت نوزادان پسر ، قتل عروسها به دست خانواده های شوهر بر سر میزان مهریه، ازدواج اجباری در سنین پایین و قاچاق انسان نیز دامنگیر جامعه زنان و دختران هند است. براساس براوردهای سازمان ملل متحد، زنان بین پانزده تا چهل و نه سال در هند، نوعی خشونت را تجربه کرده اند و ده درصد این زنان نیز خشونتهای جنسی را پشت سر گذاشته اند. باوجود قوانین سفت و سخت، زنان در جامعه مردسالار هند با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کنند.
 
 
 

کد مطلب: 29678
زمان انتشار: شنبه 2 دی 1391 - 12:55:31
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب