به روز شده: 1 ساعت و 46 دقیقه قبل
کد مطلب: 29774
زمان انتشار: چهارشنبه 6 دی 1391 - 09:50:04

توفان زدگان نیویورکی فراموش شده اند

توفان زدگان نیویورکی فراموش شده اند
حقوق بشر  > جهان  - تقریبا دو ماه از توفان سندی در آمریکا که خسارت جانی و مالی سنگینی در کلان شهرهای این کشور بویژه نیویورک بر جای گذاشت، می گذرد، اما هنوز هزاران نفر از مردم این شهر بویژه در منطقه ˈذا راک اویزˈ در کویینز بی خانمان هستند و با مشکلات بسیاری از جمله نبود برق و آب دست و پنجه نرم می کنند.

این در حالی است که رسانه ها و سیاستمداران در آمریکا کمتر به صحبت درباره آسیب دیدگان توفان سندی تمایل نشان می دهند و نمی خواهند درباره کم کاری مقام های مسوول برای کمک رسانی و بازسازی محله ها و خانه های آسیب دیده سخن بگویند.

ˈپیتر راگˈ یک فعال اجتماعی در کویینز نیویورک در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در نیویورک با انتقاد از بروکراسی و کندی کمک ها به آسیب دیدگان گفت: هنوز 20 هزار نفر در منطقه ˈذا راک اویزˈ که بیشترین خسارت را از توفان و سیل سندی دید از آب و برق محروم هستند.

این فعال اجتماعی که در سازماندهی داوطلبان و کمک رسانی به آسیب دیدگان فعالیت چشمگیری داشته است، نبود برق و آب گرم را یکی از مشکلات اساسی مردم منطقه ˈذا راک اویزˈ دانست و گفت: خیلی ها می پرسند چرا هنوز برق و آب این منطقه وصل نمی شود.

وی با اشاره به وضعیت داخل بسیاری از خانه های منطقه، آن ها را غیر قابل سکونت دانست و گفت: بوی تعفن ناشی از موادی که سیلاب به درون خانه ها آورده از یکسو و از سوی دیگر کپک زدن دیوارها و کف خانه های چوبی و سرایت آن به داخل کمدها و لباس ها شرایطی بسیار غیر بهداشتی ایجاد کرده است بطوریکه دیگر عملا نمی توان در داخل این خانه ها زندگی کرد.

این فعال اجتماعی از مهاجرت بسیاری از مردم نیویورک بویژه از کویینز خبر داد و گفت: خیلی از مردم که پول سنگین بازسازی خانه ها را نداشتند از نیویورک مهاجرت کرده یا به دنبال مهاجرت هستند زیرا معتقدند در صورت تکرار توفان در سال آینده شرایط بسیار اسفبارتری را باید تحمل کنند.

ˈپیتر راگˈ افزود: منطقه ˈذا راک اویزˈ از گذشته محل سکونت افراد فقیر و کم درآمد و با بی توجهی مقام های شهرداری روبرو بوده است.

وی گفت: با توجه به وضعیت پیش آمده بدون کمک های دولت دیگر نمی توان در این مناطق زندگی کرد به همین دلیل بسیاری از ساکنان منطقه به فکر مهاجرت دائمی هستند.

وی همچنین خبر داد که اهالی منطقه که از نبود آب و برق به ستوه آمده اند به مقام های محلی هشدار داده اند در صورت حل نکردن مشکل آن ها تا آغاز سال میلادی، دست به تجمع در مقابل ˈسیتی هالˈ مقر شهردار منطقه خواهند زد.

این فعال اجتماعی با اشاره به روند کند کمک رسانی گفت: فعالان اجتماعی و داوطلبان برای جبران کم کاری مسوولان وارد عمل شده و اکنون 16 هزار داوطلب برای کمک به مردم منطقه ˈذا راک اویزˈ فعال شده اند.

وی افزود: بیشتر داوطلبان اعضای گروه ˈاشغال وال استریتˈ بوده و اکنون با اسم ˈاشغال سندیˈ در حال ارایه انواع کمک و خدمات بهداشتی، درمانی و کمک به بازسازی داخل خانه ها هستند.

کد مطلب: 29774
زمان انتشار: چهارشنبه 6 دی 1391 - 09:50:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد