به روز شده: 9 ساعت و 59 دقیقه قبل
کد مطلب: 29777
زمان انتشار: چهارشنبه 6 دی 1391 - 09:58:05

تظاهرات کودکان فلسطینی در حمایت از زندانیان

تظاهرات کودکان فلسطینی در حمایت از زندانیان
کودکان  - کودکان زندانیان فلسطینی با برپایی تظاهرات در نوار غزه، برای آزادی عزیزان خود شمع روشن کرده و آزادی آن‌ها را از زندان‌های رژیم اسرائیل خواستار شده‌اند.
به گزارش پرس تی وی ،معترضان همچنین با در دست داشتن تصاویر« سامر عیساوی» و «ایمن شروانه »که ماه‌هاست اعتصاب غذای زندانیان فلسطینی را در زندان‌های اسرائیل رهبری می‌کنند، در مقابل مقر صلیب سرخ در غزه راهپیمایی کردند.

به گزارش وزارت امور زندانیان حماس، بیش از ۴ هزار فلسطینی در زندان‌های رژیم اسرائیل زندانی هستند . بیشتر این زندانیان بدون محاکمه و هیچ اتهامی زندانی هستند.

گروه‌های مستقل حقوق بشر می‌گویند، رژیم اسرائیل زندانیان فلسطینی را در حبس انفرادی قرارداده و به ندرت به آن‌ها اجازه ملاقات با خانواده‌هایشان را می‌دهد. به گفته گروه‌های حقوق بشر زندانبانان اسرائیلی به طور مرتب این زندانیان را مورد بازرسی بدنی قرار می‌دهند.

سازمان آزادیبخش فلسطین اوایل هفته جاری از جامعه بین‌المللی خواست تا اسرائیل را برای آزادی ۶ فلسطینی که در زندان‌های اسرائیل در اعتصاب غذا به سر می‌برند، تحت فشار قرار دهد.

تیسیر خالد، از اعضای کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین ۲۴ دسامبر در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: « گروه‌های بین‌المللی حقوق بشر باید برای پایان دادن به آزار و اذیت این زندانیان که چندین ماه است در اعتصاب غذا به سر می برند، کاری انجام دهند.»

بنابر گزارشی که انجمن حقوق بشر و حمایت از زندانیان فلسطینی در اول آوریل ۲۰۱۲ میلادی منتشر کرد، دست‌کم ۴ هزار و ۶۱۰ فلسطینی در زندان‌های رژیم اسرائیل زندانی هستند.

این درحالی است که منابع مستقل شمار زندانیان فلسطینی در زندانهای اسرائیل را ۱۱ هزار اعلام کرده‌اند.

 

کد مطلب: 29777
زمان انتشار: چهارشنبه 6 دی 1391 - 09:58:05
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب