به روز شده: 11 ساعت و 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 29811
زمان انتشار: پنجشنبه 7 دی 1391 - 10:53:46

درخواست سازمان ملل از روسیه برای عدم خودداری از واگذاری فرزندخواندگی به خارجیان

درخواست سازمان ملل از روسیه برای عدم خودداری از واگذاری فرزندخواندگی به خارجیان
کودکان  - مدیر اجرایی بنیاد کودک سازمان ملل (یونیسف) در بیانیه رسمی از دولت روسیه خواست تا قانون واگذاری فرزندخواندگی کودکان بی‌سرپرست به اتباع خارجی را همچنان حفظ کرده و از اجرای آن خودداری نکند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آنتونی لیک" مدیر اجرایی بنیاد کودک سازمان ملل متحد (یونیسف) از دولت روسیه خواست تا قوانین مربوط به واگذاری سرپرستی کودکان بی‌سرپرست روسی به اتباع خارجی را همچون گذشته حفظ کند.

در بیانیه رسمی مدیر یونیسف آمده است: ما از دولت فدراسیون روسیه می‌خواهیم تا بجای منوعیت واگذاری فرزندخواندگی به اتباع خارجی، طرح معقول دیگری برای دفاع از ارزش‌های ملی و تحکیم خانواده‌های روسی مورد اجرا قرار دهد. ضروری است تا جایگزین مناسبی برای واگذاری سرپرستی کودکان بی‌سرپرست، از جمله اعطای فرزندخواندگی به شهروندان روسی و یا خانواده‌های خارجی پیدا شود.

این اظهارات آنتونی لیک بعد از آن صورت گرفت که شورای فدراسیون (سنای) روسیه روز چهارشنبه به اتفاق آراء «قانون دیما یاکولیف» را مورد تایید قرار داد که واگذاری فرزندخواندگی به اتباع آمریکایی را ممنوع اعلام کرده است.

این سند در واقع پاسخ روسیه به تصویب قانون ضدروسی «قانون ماگینسکی» در سنای آمریکا است که بر اساس آن تعدادی از مقامات روسی به بهانه نقض حقوق بشر از سوی دولت آمریکا تحریم روادیدی و مالی شده‌اند.

 

کد مطلب: 29811
زمان انتشار: پنجشنبه 7 دی 1391 - 10:53:46
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب