به روز شده: 13 ساعت و 49 دقیقه قبل
کد مطلب: 30386
زمان انتشار: جمعه 27 بهمن 1391 - 17:23:02

لایحه حمایت از کودکان بی سرپرست به شورای نگهبان می رود

لایحه حمایت از کودکان بی سرپرست به شورای نگهبان می رود
کودکان  - رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از رفع 21 ایراد فقهی و حقوقی لایحه حمایت از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست خبر داد و گفت: این لایحه برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال می شود.

عبدالرضا عزیزی در گفتگو با مهر افزود: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بد سرپرست و بی سرپرست پس از چندین جلسه کار کارشناسی و بحث و گفتگو با حضور مسئولان سازمان بهزیستی و متخصصان، ایراداتی که شورای نگهبان به این لایحه داشت را برطرف کردند.

وی با اشاره به اینکه این لایحه در صحن علنی مجلس به تصویب رسید، گفت: پس از تصویب در صحن و رفع اشکالات لایحه حمایت از کودکان مجددا برای تایید و تصویب نهایی بزودی به شورای نگهبان ارسال خواهد شد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: اجرای این لایحه روند واگذاری کودک به خانواده های متقاضی دارای صلاحیت را تسریع می بخشد.

به گفته وی، نمایندگان مجلس به منظور رفع ایراد شورای نگهبان مصوب کردند که دادگاهها در صورت عدم احراز صلاحیت سرپرستی پدر، مادر و یا جد پدری سرپرستی را به یکی از درخواست کنندگان با اخذ نظر مشورتی از سازمان بهزسیتی، واگذار کنند.

عزیزی با اشاره به اینکه در گذشته امکان واگذاری فرزندان بد سرپرست وجود نداشت، افزود: لایحه جدید امکان این امر را میسر کرده است.

کد مطلب: 30386
زمان انتشار: جمعه 27 بهمن 1391 - 17:23:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب