به روز شده: 1 ساعت و 7 دقیقه قبل
کد مطلب: 30424
زمان انتشار: دوشنبه 30 بهمن 1391 - 10:14:04

ارجاع 77 مورد کودک آزاری از ابتدای سال تاکنون

ارجاع 77 مورد کودک آزاری از ابتدای سال تاکنون
کودکان  - به گفته مددکار انجمن حمایت از حقوق کودکان (صدای یارا)، از ابتدای سال جاری تا کنون 153 مورد به واحد مددکاری انجمن حمایت از حقوق کودکان ارجاع داده شده که 77 مورد از این تعداد «کودک آزاری» بوده است.


به گزارش ایسنا، فرشته صدر نوری، ضمن تشریح گزارش سالانه واحد مددکاری انجمن حمایت از حقوق کودکان، اظهار کرد: 41 مورد از کودک آزاری‌های انجام شده جسمی، 57 مورد عاطفی، 54 مورد غفلت، چهار مورد جنسی و هفت مورد کودک آزاری آموزشی از طریق ممانعت و یا محروم کردن از تحصیل بوده است.

وی با تاکید بر اینکه کودک آزاری‌های انجام شده با یکدیگر هم پوشانی دارند، اظهار کرد: ممکن است چند نوع کودک آزاری اعم از جسمی، جنسی و غیره در مورد یک کودک صورت گرفته باشد.

به گفته این مددکار، 48 مورد از کودک آزاریها توسط پدران، سه مورد توسط مادران، 13 مورد افراد غریبه، دو مورد اقوام، دو مورد نامادری‌ها، دو مورد مدرسه، سه مورد همسایه‌ها و چهار مورد دیگر به صورت همزمان توسط پدران و مادران انجام شده است.

صدر نوری همچنین به وضعیت خانوده‌های کودکان ارجاع داده شده نیز اشاره و عنوان کرد: 20 خانواده با پدیده جدایی مواجه بودند، در 38 خانواده مشاجره و درگیری وجود داشت،‌ دو خانواده دارای عضو فوت شده و مابقی خانواده‌ها وضعیت عادی داشتند.

وی در پایان نیز در مورد نحوه ارجاع کودکان به این انجمن گفت: 28 مورد توسط مادران، سه مورد توسط پدران، 27 مورد را همسایه‌ها، 9 مورد را افراد غریبه، سه مورد توسط اقوام، یک مورد را بهزیستی، چهار مورد توسط بیمارستان‌ها،‌ یک مورد را خبرگزاری و یک مورد دیگر را مدرسه به واحد مددکاری انجمن حمایت از حقوق کودکان ارجاع داده‌اند.

 

کد مطلب: 30424
زمان انتشار: دوشنبه 30 بهمن 1391 - 10:14:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب