به روز شده: 10 ساعت و 45 دقیقه قبل
کد مطلب: 30444
زمان انتشار: سه شنبه 1 اسفند 1391 - 11:16:51

اذعان کمیته حقوق بشر سازمان ملل به جنایات تروریست ها در سوریه

اذعان کمیته حقوق بشر سازمان ملل به جنایات تروریست ها در سوریه
حقوق بشر  > جهان  - سازمان ملل متحد در گزارشی رسما به جنایات جنگی گروههای تروریستی در سوریه از جمله کشتار ، شکنجه ، گرونگیری و حمله به املاک حمایت شده و همچنین به حمایت مالی و تسلیحاتی کشورهای عربی و غربی اعتراف کرد .

به گزارش واحد مرکزی خبر ،گزارشگر شبکه تلویزیونی سوریه در گزارشی گفت سازمان ملل متحد که به حقوق بشر اهمیت می دهد سرانجام در قالب صدور گزارش به حقوق بشر در سوریه توجه کرده است .

سازمان ملل پس از این همه خشونت خونین و تروریسم که سوریها با آن مواجهند و این جنایات را نیز کسانی مرتکب می شوند که از سراسر جهان به سوریه آمده اند تا امنیت سوریها را از بین ببرند ، یکی از چشمهای خود را به روی جنایات مزدوران باز کرده است و نخستین بار اعلام کرد آنها جنایات جنگی مرتکب شده اند.

سازمان ملل در گزارش خود به نقض آشکار حاکمیت کشورها از طریق انتقال گروههای تروریستی مسلح به سوریه و حمایت مالی و تسلیحاتی از این گروهها متمرکز شد .

در این گزارش که کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد در ارتباط با سوریه آن را تهیه کرده آمده است گروههای مسلح ، جنایات جنگی از جمله قتل ، شکنجه ، گروگانگیری و حمله به املاک حمایت شده مرتکب شده اند .

گروههای مسلح با تیراندازی به اهداف نظامی از مناطق غیر نظامی  همچنان ساکنان غیر نظامی را به خطر می اندازند علاوه بر اینکه مناطق غیر نظامی را گلوله باران  و ترس و وحشت ایجاد می کنند.

این گزارش افزود : تعمیق بحران در سوریه و تشدید اقدامات خشونت آمیز ناشی از فشارهای مزدوران خارجی و گروههای سلفی است که برخی طرفهای خارجی از فعالیت های آنها حمایت مالی می کنند و سازمان تروریستی تندروی جبهه نصرت از جمله این گروههاست.

جبهه نصرت مسئولیت بیشتر انفجارها علیه مردم را در خانه‌ها و محل‌های کار و مساجد به عهده گرفته است .

چندین گروه تکفیری مستقل دیگر نیز در این حملات دست دارند .

در این گزارش درباره منابع سلاح نیز آمده است کشورهای همسایه سوریه فعالانه در حال مجهز کردن مخالفان سوری به سلاح و پول هستند و آنها این کار را از طریق قاچاق سلاح در حجم زیاد از مرزها انجام می‌دهند .

این گزارش همچنین تصریح کرده است گروههای مسلح به خمپاره انداز ، تیربار ، آتشبار ضد هوایی سنگین و حتی برخی گروهها به توپهای ضد تانک و موشک و ضد هوایی مجهز شده‌اند.

این کمیته در پایان گزارشش به جامعه بین  المللی توصیه کرده است جلوی ورود این سلاحها را به سوریه بگیرد.

گزارشگر شبکه سوریه در پایان گفت زمانیکه نوبت به منافع آمریکا و اسرائیل و غرب می رسد آیا سازمانهای بین المللی با معیارهای دوگانه خود جز پیشنهاد کار دیگری می کنند ؟

رنا افزود با همه این حقایق که دست داشتن همسایگان و غربیها را در ریختن خون سوریها نشان می دهد اما باز هم مدعیان حقوق بشر به مجازات سوریها به علت پایداری در مقابل ماشین جنگی تروریستی عربی وغربی ادامه می دهند و اتحادیه اروپا بسته جدیدی از مجازاتهای اقتصادی علیه سوریه تصویب کرد .


 
 
 

کد مطلب: 30444
زمان انتشار: سه شنبه 1 اسفند 1391 - 11:16:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد