به روز شده: 4 ساعت و 33 دقیقه قبل
کد مطلب: 30547
زمان انتشار: سه شنبه 8 اسفند 1391 - 11:47:43

تربیت صحیح کودک عامل پیشگیری از اعتیاد

تربیت صحیح کودک عامل پیشگیری از اعتیاد
کودکان  - رییس اداره بهزیستی مراغه گفت: تربیت صحیح و انسان محور کودکان در خانواده ها، عامل پیشگیری از اعتیاد در جامعه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈناصر کهتریˈ روز سه شنبه در همایش پیشگیری اولیه از اعتیاد در تالار شهید بهشتی افزود: توجه به اصول و مبانی تربیتی در خانواده ها، از عوامل پیشگیری از معضلات اجتماعی و فرهنگی در جامعه بوده و خانواده ها باید به این مسایل توجه کنند.

وی یادآوری کرد: پیشگیری از معضل اعتیاد در جامعه بویژه در بین نسل جوان، نیازمند آگاه سازی، ریشه یابی و فرهنگ سازی است.

کهتری ادامه داد: با توجه به ضرورت فرهنگ سازی و آگاه سازی نسل جوان، دوره های آموزشی و مشاوره ای از سوی اداره بهزیستی در مدارس ، دانشگاه ها و سازمان ها برگزار می شود.

وی اضافه کرد: برگزاری این دوره و همایش ها موجب فرهنگ سازی و آگاه سازی خانواده ها با محورهای تربیتی و مشاوره ای در مقابله با معضل خانمان سوز اعتیاد می شود.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش مراغه نیز گفت: با توجه به تاکید بزرگان دینی و علما در خصوص آغاز تربیت دانش آموزان در خانواده به عنوان نقطه اول حضور در اجتماع، خانواده ها باید در این زمینه تلاش بیشتری کنند.

ˈسعید خلیلیˈ افزود: اگر پایه های تربیتی و فرهنگی خانواده محکم و استوارتر باشد تربیت فرزندان نیز صحیح تر خواهد شد.

وی ادامه داد: خانواده به عنوان نهاد اصلی جامعه، در وضعیت کنونی در معرض خطرات اجتماعی و فرهنگی بسیاری قرار گرفته و سست شدن بنیان های خانواده و زندگی های مجردی در غرب از نمونه های بارز آسیب های پیش روست.

وی اظهار کرد: تمام همت و تلاش دشمنان برای از بین بردن و ایجاد تزلزل در بنیاد خانواده ها بوده و گسترش و رواج اعتیاد در جامعه از حربه های استکبار برای رسیدن به این هدف است.

در این همایش کارشناسان بهزیستی و آموزش و پرورش با ارایه مقالات و بیان دیدگاه های کارشناسی، راه های پیشگیری از اعتیاد را به خانواده ها آموزش دادند.

کد مطلب: 30547
زمان انتشار: سه شنبه 8 اسفند 1391 - 11:47:43
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب