به روز شده: 12 ساعت و 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 30593
زمان انتشار: شنبه 12 اسفند 1391 - 11:00:01

گزارشی از حضور کودکان در کمپ‌های ترک اعتیاد زنان ارائه نشده است

کودکان  -  هر چند فیروزه جعفری رییس اداره پیشگیری، درمان و کاهش آسیب اعتیاد وزارت بهداشت از وضعیت نامشخص کودکان متعلق به مادران معتاد ابراز نارضایتی کرده و از حضور این کودکان در کمپ‌های ترک اعتیاد خبر داده بود، معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی، گفت: تاکنون گزارشی در مورد حضور کودکان در کمپ‌های ترک اعتیاد زنان ارائه نشده است.


به گزارش ایسنا، فرید براتی سده، با بیان اینکه معتادانی که به کمپ‌های ترک اعتیاد مراجعه می‌کنند، معمولا آشنایانی دارند که کودکان خود را به آنها واگذار کنند، اظهار کرد: حضور کودکان در مورد کمپ‌های ترک اعتیاد نیست، بلکه مربوط به شلترها (سرپناه شبانه معتادان) است، زیرا مادرانی که معتاد و بی‌خانمان هستند و شب به شلترها مراجعه می‌کنند، ممکن است با خود کودک نیز داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه طبق دستورالعمل نباید کودکان در شلترها حضور یابند، عنوان کرد: کسانی که شب به شلترها می‌روند، مصرف‌کننده‌اند و نباید کودکان در این اماکن حضور یابند اما به این علت که جدا کردن کودک از مادر به لحاظ روان شناختی مشکل ایجاد می‌کند، اعلام کرده‌ایم در صورت امکان در یک اتاق جداگانه این کودکان به همراه مادران خود اسکان داده شوند تا در کنار بقیه افراد مصرف‌کننده قرار نگیرند.

براتی سده با اشاره به اینکه تحویل یک کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست به سازمان بهزیستی بسیار متفاوت است، بیان کرد: مسوولیت کودک بی‌سرپرست از لحاظ حقوقی و حاکمیتی با سازمان بهزیستی است، اما کودکی که سرپرست دارد را به راحتی نمی‌توان وارد سازمان بهزیستی کرد.

وی ادامه داد: تاکنون اتفاق نیافتاده که فردی حاضر باشد فرزند خود را به طور موقت تا پایان درمانش به سازمان بهزیستی بسپارد و ما از پذیرش کودک فرد مراجعه کننده جلوگیری کنیم.

معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی خاطرنشان کرد: کمپ‌های ترک اعتیاد مادران باید تمرکز خود را بر ترک مواد اعتیادآور قرار دهند و حضور کودک در کنار مصرف‌کنندگان درست نیست. باید توجه داشت که کمپ‌های ترک اعتیاد محل اسکان نیست و نباید پذیرش در این زمینه صورت گیرد.

 

کد مطلب: 30593
زمان انتشار: شنبه 12 اسفند 1391 - 11:00:01
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

دیگر مطالب