به روز شده: 11 ساعت و 21 دقیقه قبل
کد مطلب: 30599
زمان انتشار: شنبه 12 اسفند 1391 - 11:25:14

تحولی تازه برای زنان عربستانی

تحولی تازه برای زنان عربستانی
زنان  - هیئت موسوم به "امر به معروف و نهی از منکر" عربستان، اعلام کرد که ورود زنان بدون همراهی مرد "مَحرم" به نمایشگاه کتاب ریاض آزاد است و اعضای این هیئت، از ورود زنانِ تنها به نمایشگاه جلوگیری نخواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، در پی انتشار اخباری مبنی بر ممنوعیت ورود زنان بدون محرم به نمایشگاه کتاب عربستان، شیخ "عبداللطیف آل الشیخ" رئیس هیئت امر به معروف و نهی از منکر عربستان در پاسخ به این سئوال روزنامۀ عکاظ که " آیا زنانی که همراه مرد محرم نباشند، اجازه ورود به نمایشگاه کتاب ریاض خواهند داشت؟"؛ گفت: هیئت امر به معروف و نهی از منکر، مانع ورود زنان به نمایشگاه کتاب نخواهد شد. خرید کتاب برای همگان آزاد خواهد بود به شرط آن که آشکارا عمل حرام و نامشروع مرتکب نشوند.
وی درباره واکنش های احتمالی افراد غیرمسئول به حضور زنان در نمایشگاه کتاب به بهانه امر به معروف و نهی از منکر گفت: تمام عوامل هیئت امر به معروف و نهی از منکر دارای کارت هستند و ما در برابر اقدامات افراد فاقد کارت عضویت این هیئت، مسئول نیستیم.
در این میان با توجه به سابقه جمع آوری برخی کتاب ها از نمایشگاه کتاب عربستان توسط هیئت امر به معروف و نهی از منکر، آل شیخ در پاسخ به این که "آیا ممکن است در نمایشگاه امسال هم کتاب هایی جمع آوری شود؟" گفت: عوامل هیئت امر به معروف و نهی از منکر حتی یک کتاب را از این نمایشگاه را جمع آوری نخواهند کرد و وظیفه این هیئت آن است که موارد خلاف ضوابط نشر کتاب یا کتاب های حاوی مطالب خلاف شرع و اخلاق را به وزارت فرهنگ و اطلاع رسانی گزارش دهد.
نمایشگاه کتاب عربستان، هفته آینده در پایتخت این کشور آغاز به کار خواهد کرد.

کد مطلب: 30599
زمان انتشار: شنبه 12 اسفند 1391 - 11:25:14
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب