به روز شده: 11 ساعت و 35 دقیقه قبل
کد مطلب: 30670
زمان انتشار: سه شنبه 15 اسفند 1391 - 15:31:53

اقدامات اجرایی برای ساماندهی کودکان خیابانی آغاز شد

اقدامات اجرایی برای ساماندهی کودکان خیابانی آغاز شد
کودکان  - مدیرکل بهزیستی استان مرکزی از آغاز اقدامات اجرایی برای ساماندهی کودکان خیابانی استان مرکزی خبر داد و گفت: این کودکان که عمدتا بدسرپرست و بی سرپرست هستند بیشترین آسیب ها را می بینند.

به گزارش مهر، رضا ربیعی با بیان اینکه این کودکان در رنج زندگی می کنند، افزود: متاسفانه حضور کودکان و نوجوانان در خیابان ها تحت عنوان کودکان کار و خیابان دل هر شهروندی را به درد می آورد.

وی با اشاره به اینکه لازمه داشتن جامعه سالم، سلامت اجزاء تشکیل دهنده آن جامعه است٬ ادامه داد: یکی از مهم ترین اجزای هر جامعه ی را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهند لذا بر کسی پوشیده نیست که توجه به این قشر با اهمیت است.

ربیعی با بیان اینکه اصطلاح کودکان کار و خیابان به افراد زیر 18 سال (اعم از پسر یا دختر) اطلاق می شود٬ اضافه کرد: این کودکان برای ادامه بقای خود مجبور به کار یا زندگی در خیابان هستند و این موضوع خوشایند جامعه ما نیست.

وی با بیان اینکه می توان با هزینه ای کمتر  از تبعات مالی که کودک خیابانی و کار برای خود و جامعه ایجاد می کند، آنان را به زندگی سالم برگرداند گفت: این در حالیست که هزینه بازگرداندن هر یک از این کودکان به خانواده‌هایشان گاها تا 10 میلیون تومان «هزینه پنهان» برای بهزیستی دارد.

وی تصریح کرد: به همین منظور مرکز ساماندهی کودکان کار و خیابانی بهزیستی استان مرکزی در راستای تحقق اصل 21 قانون اساسی مبنی بر حمایت از کودکان و نوجوانان دارای پرونده در این مرکز اقدام به فعالیت های در این زمینه کرده است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی خاطر نشان کرد: معرفی به مراکز فنی وحرفه ای یا مراکز کارآفرینی٬ برگزاری اردوهای تفریحی٬ اخذ اوراق شناسایی٬ صدوردفترجه درمانی٬ برگزاری کلاس های آموزشی٬ برگزاری مسابقات فرهنگی٬ ارائه خدمات درمانی و خدمات روانشناختی رایگان٬ تهیه کتاب های آموزشی٬ پرداخت  پول توجیبی  وکمک هزینه زندگی از جمله خدمات لازم برای این کودکان است.

وی خواستار مشارکت همه دستگاههای پاسخگو شد و گفت: باید برای ساماندهی این کودکان همه دستگاههای زیربط مشارکت داشته باشند چراکه با اجرای برنامه‌های مقطعی و جمع‌آوری این کودکان هیچ گاه به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید.

 

کلید واژه: کودکان - حقوق کودکان
کد مطلب: 30670
زمان انتشار: سه شنبه 15 اسفند 1391 - 15:31:53
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب