به روز شده: 6 ساعت و 59 دقیقه قبل
کد مطلب: 30678
زمان انتشار: چهارشنبه 16 اسفند 1391 - 10:28:33

اعدام کودکان در یمن صدای حقوق بشری ها را در آورد

اعدام کودکان در یمن صدای حقوق بشری ها را در آورد
کودکان  -  سازمان دیده‌بان حقوق بشر، با ارائه گزارشی 30 صفحه‌ای اجرای حکم اعدام در حق کودکان در یمن و گرفتن اعترافات دروغین از آنها را محکوم کرد و خواستار توقف آن شد.


به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری عرب آن لاین، سازمان دیده‌بان حقوق بشر، دیروز اعلام کرد که دولت این کشور دست‌کم 15 کودک زیر 18 سال را به دلیل ارتکاب جرایم مختلف طی 5 سال گذشته اعدام کرده است.

این سازمان که مقرش در نیویورک است، از «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور یمن خواست تا حکم اعدام صادر شده علیه 3 کودک زیر 18 سال یمنی را لغو کند.

در گزارش 30 صفحه‌ای سازمان دیده‌بان حقوق بشر، به حکم اعدام با تیر «هند البرطی» که از سوی دولت صنعا به اتهام قتل اجرا شد، اشاره شده و در آن آمده که گواهی تولد این دختر نشان می‌دهد که او در هنگام ارتکاب جرم تنها 15 سال داشته است.

در این گزارش آمده است: برطی در مارس 2012 به این سازمان اعلام کرد که تحت شکنجه نیروی پلیس و تهدید به تجاوز ناگزیر به اعتراف دروغ شده است. از سوی دیگر، نیروهای دولتی نیز تنها چند ساعت قبل از اجرای حکم به خانواده این دختر اطلاع دادند که قرار است، حکمش اجرا شود.

دیده‌بان حقوق بشر تاکید کرد که چند مجرم دیگر نیز هستند که اعلام کرده‌اند که به زور شکنجه و تهدید به دروغ اعتراف کرده‌اند.

کد مطلب: 30678
زمان انتشار: چهارشنبه 16 اسفند 1391 - 10:28:33
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

دیگر مطالب