به روز شده: 4 ساعت و 24 دقیقه قبل
کد مطلب: 30755
زمان انتشار: یکشنبه 20 اسفند 1391 - 14:31:02

گزارش یونیسف از نقض حقوق کودکان در فلسطین

گزارش یونیسف از نقض حقوق کودکان در فلسطین
کودکان  - گزارش یونیسف نشان می دهد رژیم صهیونیستی زندانیان کودک فلسطینی را آزار می دهد و غذای کافی به آنها نمی دهد.

به گزارش شبکه تلویزیونی پرس تی وی ، صندوق کودکان سازمان ملل متحد موسوم به یونیسف در جدیدترین گزارش خود اسرائیل را به نقض شدید حقوق اولیه کودکان فلسطینی در زندانهای این رژیم متهم می کند. یونیسف در گزارش خود تاکید می کند اسرائیل از همان لحظه ای که کودکان فلسطینی را بازداشت می کند، حقوق آنها را نقض کرده و این نقض حقوق در تمام مراحل محاکمه و انتقال به زندان ادامه دارد.
جین گوف نماینده ویژه یونیسف به پرس تی وی گفت باید توجه داشت که اساسا کودکان نباید زندانی شوند. ما تلاش می کنیم با مقامات اسرائیلی در این خصوص گفتگو کنیم. از نظر ما کودکان باید به مدرسه بروند نه اینکه زندانی شوند.
یونیسف در گزارش خود سی و هشت توصیه خاص به اسرائیلیها کرده است تا از حقوق کودکان براساس قوانین بین المللی محافظت شود. یکی از مواردی که یونیسف در گزارش خود به آن اشاره کرده است، زندانی بودن یک کودک فلسطینی در اسرائیل به مدت یازده ماه بوده است. در این گزارش گفته شده است رفتار نامناسب اسرائیل با کودکان فلسطینی، بسیار رایج و سازمان یافته و نهادینه شده است.
زین ابو ماریا کودک فلسطینی که یازده ماه در زندان بود و به قید وثیقه آزاد شده است گفت افسر اسرائیلی حتی پیش از پرسیدن اولین سؤال به من سیلی زد. او در جریان بازجویی، تلاش می کرد مرا به اقرار مجبور کند. وقتی اقرار نکردم دوباره با مشت به من زد. در نهایت هم زیر کتکهای او مجبور شدم به دروغ اعتراف کنم که به یک جیپ اسرائیلی سنگ پرتاب کرده ام. واقعا تجربه بسیار وحشتناکی برای من بود.
زین نمونه ای از موارد بسیار بازداشت و شکنجه کودکان فلسطینی است که از هر گونه وکیل محروم هستند. اسرائیل در واکنش به گزارش یونیسف ادعا کرد برای حفاظت از کودکان فلسطینی تلاش می کند.

کد مطلب: 30755
زمان انتشار: یکشنبه 20 اسفند 1391 - 14:31:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

دیگر مطالب