به روز شده: 12 ساعت و 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 30767
زمان انتشار: دوشنبه 21 اسفند 1391 - 09:39:23

ارسال سومین گزارش حقوق کودک به سازمان ملل

ارسال سومین گزارش حقوق کودک به سازمان ملل
کودکان  - دبیر مرجع ملی حقوق کودک از اتمام تدوین سومین کنوانسیون حقوق کودک خبر داد و گفت: متن انگلیسی این گزارش به وزارت امور خارجه ارسال شده تا پس از مراحل اداری به سازمان ملل ارسال شود.


به گزارش مهر، مظفر الوندی اعلام کرد: سومین گزارش مشروح وضعیت حقوق کودک در ایران پس از بررسی و تدوین آماده شده و متن انگلیسی و نهایی آن برای ارسال به ‍ژنو به وزارت امورخارجه ارسال شد.

الوندی اظهار داشت: هیئت وزیران در جلسه مورخ 14/10/139014 دیماه سال 90 وزارت دادگستری را به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی موظف به اجرای مفاد آیین‌نامه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک کرد. تهیه گزارش ملی حقوق کودک، تهیه گزارش نقض حقوق کودک در جامعه، انجام مطالعات مربوط به حقوق کودک، تهیه گزارش‌های سالانه و موردی و ارایه آن به رؤسای قوای سه‌گانه و دفتر مقام معظم رهبری، اطلاع‌رسانی مستمر و همه‌جانبه و ارتقای سطح آگاهی در خصوص موضوعات مرتبط با حقوق کودک، هماهنگی و تبادل اطلاعات علمی و تحقیقی با مراجع داخلی و بین‌المللی در موضوعات حقوق کودک بخشی از مفاد این آیین نامه است.

مشاور وزیردادگستری گفت: غیر از وزیردادگستری و دبیرکنوانسیون، یک وکیل دادگستری، سه نفر از سازمان‌های مردم نهاد فعال مرتبط با حقوق کودک، یک نفر روحانی آشنا به حقوق کودک و نمایندگانی از وزارت آموزش و پرورش، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت امور خارجه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت کشور، وزارت اطلاعات، وزارت ورزش و جوانان، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، سازمان صدا و سیما، سازمان بهزیستی کشور، مرکز امور زنان و خانواده، نیروی انتظامی، سازمان زندان‌های کشور، و شهرداری اعضای کنوانسیون را تشکیل می دهند.

دبیر مرجع ملی حقوق کودک از برگزاری چهارمین جلسه این مرجع خبر داد و گفت: در این نشست گزارشی از وزارت آموزش و پرورش در مورد وضعیت و آمار کودکان بازمانده از تحصیل و گزارشی از کودکان خیابانی از سوی شهرداری تهران ارائه شد. اعضای جلسه هم گزارشها را استماع کرده و برای رفع چالشهای موجود تشکیل جلسه دادند. معمولا روال اینگونه است که برای رفع چالشهای موجود در بخش کودک از طریق اعضای کنوانسیون و مصوبات رفع خواهد شد.

 

کد مطلب: 30767
زمان انتشار: دوشنبه 21 اسفند 1391 - 09:39:23
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب