به روز شده: 12 ساعت و 55 دقیقه قبل
کد مطلب: 30778
زمان انتشار: دوشنبه 21 اسفند 1391 - 11:03:40

اصلاح قانون کودکان بی‌سرپرست در کمیسیون اجتماعی

 اصلاح قانون کودکان بی‌سرپرست در کمیسیون اجتماعی
کودکان  -  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: کمیسیون اجتماعی از ابتدای کار مجلس نهم 51 جلسه داشته و در این مدت 70 طرح و لایحه به این کمیسیون ارجاع شده و کمیسیون رتبه دوم را در ارجاع طرحها و لوایح به کمیسیون به دست آورده است.


به گزارش فارس، عبدالرضا عزیزی با اشاره به عملکرد کمیسیون اجتماعی از ابتدای کار مجلس نهم تا کنون گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس از ابتدای کار خود در مجلس نهم تا امروز 51 جلسه را برگزار کرده و کارگروهای تخصصی کمیسیون نیز تا کنون 168 جلسه کاری داشته‌اند.

وی افزود: در 51 جلسه کمیسیون اجتماعی 70 طرح و لایحه به کمیسیون ارجاع و تعداد 54 طرح سؤال نمایندگان از وزرا و طرحهای تحقیق و تفحص از دستگاه‌های اجرایی در کمیسیون مطرح شده است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: علاوه‌بر‌این دو گزارش طبق ماده 233 در مورد کارگزاران مخابرات و ماده 10 قانون نوسازی صنایع از سوی کمیسیون به صحن علنی مجلس ارجاع شد و چند مورد بازدید نظارتی از دستگاه‌های ذیربط به عمل آمد.

وی گفت:همچنین کمیسیون اجتماعی رتبه دوم را در میان سایر کمیسیونها در ارجاع طرحها و لوایح به خود اختصاص داده است.

در همین حال سید امیرحسین قاضی‌زاده با اشاره به طرحها و لوایح تصویب شده در کمیسیون اجتماعی مجلس از ابتدای کار مجلس نهم تا کنون گفت: از جمله مهمترین طرحها و لوایحی که در کمیسیون اجتماعی به تصویب رسیده می‌توان به طرح ممنوعیت بیش از یک شغل مدیران و قانون سرپرستی کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست اشاره کرد و از جمله موارد مهمی که در دستور کار کمیسیون قرار دارد و کار آنها در کمیسیون به پایان نرسیده است قانون جمعیت و تعالی خانواده، اصلاح قانون کار و اصلاح و دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری از جمله این موارد هستند.

وی با بیان اینکه کمیسیون اجتماعی از جمله کمیسیونهای پرکار مجلس بوده افزود: یکی از طرحهایی که در طول این مدت به کمیسیون ارجاع شد طرح تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی بود که تا کنون در دستور کار کمیسیون قرار نگرفته و تصمیمی در خصوص آن اتخاذ نشده است.

کد مطلب: 30778
زمان انتشار: دوشنبه 21 اسفند 1391 - 11:03:40
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

دیگر مطالب