به روز شده: 1 ساعت و 53 دقیقه قبل
کد مطلب: 31201
زمان انتشار: یکشنبه 1 اردیبهشت 1392 - 11:50:58

قوانین بین المللی باید علیه بازداشت کودکان فلسطینی به جریان بیفتد

 قوانین بین المللی باید علیه بازداشت کودکان فلسطینی به جریان بیفتد
کودکان  - مشاور حقوقی جنبش جهانی دفاع از کودکان خواستار به جریان انداختن قوانین بین المللی برای مقابله با بازداشت و شکنجه کودکان فلسطینی شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین خالد قزمار در گفتگویی با این شبکه از رام الله درباره موضع قوانین بین المللی در قبال رفتار اشغالگران اسرائیلی با کودکان فلسطینی و بازداشت آنها گفت: بازداشت کودکان و نوجوانان فلسطینی هر روز و شاید روزی چند بار اتفاق بیفتد. نظامیان معمولا زمانی که دوربین رسانه ها با آنها همراه می شوند برخوردی آرام دارند ولی رفتارهای آنها معمولا خشونت بارتر از آن چیزی است که در تصاویر دیده می شود.
وی اقدامات اسرائیل در خصوص بازداشت و شکنجه و محاکمه کودکان فلسطینی را نقض آشکار معاهده چهارم ژنو دانست و افزود این اقدامات در حد جنایات جنگی است.
وی در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا قوانین اجرا نمی شوند و اینگونه اقدامات علیه کودکان تکرار می شود گفت: جامعه بین المللی اکنون بیش از هر زمان دیگر باید برای جلوگیری از این اقدامات وارد عمل شود و از نظر ما تا زمانی که اشغال وجود دارد نمی توان به اینگونه موارد نقض حقوق بشر پایان داد ولی از شورای امنیت که در سوریه و لیبی و دیگر اماکن وارد عمل شده است می خواهیم مسئولیت خود را در قبال مسئله فلسطین نیز انجام دهد.
وی در ادامه درباره قانون اسرائیل که بازداشت کودکان زیر دوازده سال و حتی بالای این سن را ممنوع اعلام کرده است و بر اساس آن بازجویی از کودکان بدون حضور وکیل یا والدین آنها ممنوع است گفت: اسرائیل نه تنها قوانین بین المللی را نقض می کند بلکه حتی قوانین خودش را نیز رعایت نمی کند. بر اساس قوانین اسرائیل بازداشت افراد در شب ممنوع است ولی آنچه در مناطق فلسطینی می بینیم این است که فلسطینیان بیشتر هنگام شب بازداشت می شوند. این اقدامات جنایات جنگی و نقض قوانین بین المللی به شمار می رود ولی مقابله با آنها به اراده سیاسی وجود دارد. کشورهای امضا کننده معاهده چهارم ژنو ملزم هستند درباره هرگونه جنایات ضد بشری که در عرصه بین المللی روی می دهد تحقیق کنند ولی هنوز از این کار ناتوان هستند.
 
 
 

کد مطلب: 31201
زمان انتشار: یکشنبه 1 اردیبهشت 1392 - 11:50:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب