به روز شده: 4 ساعت و 32 دقیقه قبل
کد مطلب: 31327
زمان انتشار: یکشنبه 8 اردیبهشت 1392 - 08:56:39

فتوای کشتار کودکان شیعی از اذهان عقب‌مانده و متحجر صادر شده است

فتوای کشتار کودکان شیعی از اذهان عقب‌مانده و متحجر صادر شده است
کودکان  - رئیس اندیشکده تحقیقات و پژوهش‌های عربی با اشاره به اینکه فتوای کشتار کودکان شیعی از اذهان عقب‌مانده و متحجر صادر شده، تاکید کرد که به هیچ وجه نمی‌توان به چنین فتواهایی استناد جست.


به گزارش فارس ، « توفیق على وهبة»، رئیس اندیشکده تحقیقات و پژوهش‌های عربی و عضو مجمع علمی تقریب مذاهب ، فتوای صادر شده توسط یکی از شیوخ وهابی سعودی که خواستار قتل و کشتار کودکان و زنان شیعی شده را فتوایی ظالمانه و ستمگرانه خواند که تنها از اذهان و اندیشه‌های متحجر و عقب مانده تراوش می‌کند.

وی هرگونه استناد به این فتواها و یا شیوخ را نادرست خواند و تاکید کرد که چنین شیوخی ذهن و اندیشه طلاب خود را هم تخریب و مخدوش می‌کنند و این شیخ باید بار دیگر طلبه شود تا یاد بگیرد که چگونه باید با مردم چه مسلمان و چه غیر مسلمان تعامل کند.

وهبه در ادامه از فتوای صادره مبنی بر تخریب بارگاه مطهر حضرت زینب(س) نیز انتقاد کرد و گفت: عشق به آل بیت (علیهم السلام) جزو فرایض و تکالیفی است که خداوند ما را به آنها ملزم کرده و در این بین اگر ما واقعا آل بیت را دوست داریم بنابراین تعدی و تعرض به آنها چه در قید حیات و چه در غیر قید حیات بودن مجاز نیست.

رئیس اندیشکده تحقیقات و پژوهش‌های عربی در ادامه گفت: به همین دلیل تخریب مزارها و بارگاه‌های آنها نیز جایز نیست، چرا که شیخ شافعی نیز گفته است که ای خاندان رسول خدا عشق به شما و دوست داشتن شما یکی از فرایض خداست که در قرآن ذکر آن آمده است.

کد مطلب: 31327
زمان انتشار: یکشنبه 8 اردیبهشت 1392 - 08:56:39
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب