به روز شده: 20 ساعت و 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 31374
زمان انتشار: سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 - 09:57:27

شهریه مهدهای کودک نباید تا مردادماه افزایش یابد

شهریه مهدهای کودک نباید تا مردادماه افزایش یابد
کودکان  - دیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه شهریه مهدهای کودک در مردادماه سال 91 با همکاری سازمان حمایت از مصرف کنندگان ابلاغ شده است، گفت: این شهریه به مدت یک سال قابلیت اجرا دارد.به گزارش ایسنا، محمیدرضا الوند با اشاره به اینکه ملاک افزایش شهریه مهدهای کودک، همان بخشنامه ابلاغی است که در مردادماه سال 91 لحاظ شده است، افزود: بر این اساس شهریه‌های مهدهای کودک تا مردادماه سال جاری قابل افزایش نیست و استان‌ها موظف به نظارت بر عملکرد مهدهای کودک هستند.

 به گفته وی، کمیته‌های استانی و کمیته‌های کشوری تدوین شهریه مهدهای کودک اوایل خردادماه امسال با هماهنگی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و سازمان بهزیستی تشکیل و بر روی تعرفه جدید شهریه مهدهای کودک با توجه به شرایط موجود در کشور و نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی، تصمیم گیری خواهد شد.

 الوند با بیان اینکه در حال حاضر 15 هزار مهدکودک در کشور وجود دارد، اظهار کرد: از این تعداد مهد 7300 روستامهد و 7700 مهد شهری وجود دارد و بالغ بر 650 هزار کودک واجد شرایط در این مهدها در حال استفاده از خدمات ارائه شده هستند.

 مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور خاطر نشان کرد: تمامی این مهدها بر اساس سیاست‌های دولت عمل می‌کنند و تابع ضوابط و مقررات تعیین شده از سوی سازمان بهزیستی کشور هستند.

 وی همچنین به افزایش میانگین شهریه مهدها در 31 استان کشور در سال 91 اشاره کرد و گفت:‌ این افزایش میانگین در سال گذشته 17.5 درصد بود که از میانگین نرخ تورم 22.5 درصدی اعلام شده، پایین‌تر بود.

 وی افزود: امسال نیز قصد داریم افزایش شهریه منطقی را برای مهدهای کودک لحاظ کنیم.

 مدیرکل امور کودکان و نوجوانان بهزیستی با اشاره به مهدهای شبانه روزی، شهریه این مهدها را نیز مستثنی از سایر مهدهای کودک ندانست و بیان کرد: مهدهای شبانه روزی شامل مهدهایی می‌شوند که بعد از اتمام ساعت تعطیلی مهدهای کودک روزانه تا ساعت 12 شب ارائه خدمت می‌کنند.

وی افزود: تعرفه شهریه اعلام شده در مردادماه 91، برای این مهدها نیز لحاظ می‌شود و تمامی مهدهای کودک چه شبانه روزی و چه روزانه تابع ضوابط کلی تعرفه شهریه مهدهای کودک هستند.

به گفته وی، مهدهای شبانه روزی به کودکانی که پدران و مادران آنها در بخش‌های صنعتی تا نیمی از شب فعال هستند و با عنوان شیفت شب سرکار حاضر می‌شوند، خدمات ارائه می‌دهد.

کد مطلب: 31374
زمان انتشار: سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 - 09:57:27
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب