به روز شده: 5 ساعت و 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 31487
زمان انتشار: دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 - 09:45:51

دانش‌آموزان حادثه‌دیده شین‌آبادی استخدام می‌شوند

دانش‌آموزان حادثه‌دیده شین‌آبادی استخدام می‌شوند
کودکان  - زیر آموزش وپرورش از حل شدن مساله بیمه عمر، پرداخت دیه و استخدام دانش آموزان حادثه دیده روستای شین آباد پس از سن 18 سالگی خبر داد.به گزارش ایسنا، حاجی بابایی در دیدار با دانش آموزان حادثه دیده دبستان روستای شین آباد پیرانشهر و اولیای آنان در محل باشگاه فرهنگیان شهرستان ارومیه با اشاره به مصوبه هیات دولت برای جذب و استخدام دانش آموزان این چنین حوادثی پس از سن 18 سالگی گفت: برای درمان کامل دانش آموزان هر اندازه نیاز باشد، هزینه خواهد شد.

وی در مورد پرداخت دیه به آنها خاطر نشان کرد: این مسئله مراحل نهایی خود را طی می‌کند و پس از تکمیل پرونده در این زمینه اقدام خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه اولیا هیچ دغدغه‌ای برای درمان ، تامین دارو و انجام جراحی‌های ضروری پلاستیک و زیبایی فرزندان خود نداشته باشند، تصریح کرد: با همکاری بیمه ایران در زمینه پرداخت بیمه حوادث به آنان نیز هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

وی از اولیای دانش آموزان حادثه دیده خواست تحصیل فرزندان خود را جدی بگیرند و دغدغه‌ای در زمینه تحصیل آنها نداشته باشند.

حاجی بابایی با اطمینان به خانواده‌های دانش آموزان حادثه دیده شین آباد در حل مشکلات فرزندان آنان به سخنان خود خاتمه داد.

باید 5000 مدرسه تخصصی ورزش درکشور وجود داشته باشد

وزیر آموزش وپرورش از نیاز به 60 هزار معلم ورزش برای رسیدن به شرایط آرمانی در توسعه تربیت بدنی مدارس خبر داد.

وی با اشاره به اینکه باید 5000 مدرسه تخصصی ورزش درکشور وجود داشته باشد، گفت: در حال حاضر 200 استخر از مجموع 400 استخر هدف گذاری شده در حال احداث یا تکمیل است.

وی با تاکید بر اینکه ورزش علم است و باید از دوره ابتدایی دانش آموزان استعداد یابی شوند، گفت: احداث 4000 سالن ورزشی در برنامه کاری وزارت آموزش وپرورش قرار دارد.

 وی با اشاره به اینکه در سند تحول بنیادین بر توسعه ورزش به شدت تاکید شده است، از معلمان ورزش خواست که فضای آموزش و پرورش را پرنشاط تر کنند.

حاجی بابایی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نیز بر توسعه ورزش تاکید دارند، گفت: هم اکنون 30 هزار معلم ورزش در کشور فعالیت می‌کند و برای رسیدن به شرایط آرمانی توسعه ورزش مدارس نیاز به 30 هزار معلم ورزش دیگر نیز داریم.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه شنا جز لاینفک ورزش دانش آموزی است، گفت: برنامه توسعه رشته بسکتبال نیز از سال تحصیلی آینده به صورت سراسری در پایه اول متوسطه برای دانش آموزان اجرا خواهد شد.

باید جایگاه و شان معلمی همواره محفوظ بماند

وی با اشاره به اینکه آموزش وپرورش در آستانه گام گذاشتن در یک مسیر نو است، گفت: تحول بنیادین آغاز شکوفایی عرصه تعلیم وتربیت است.

وی با بیان اینکه یکی از بهترین و زیباترین جلوه‌های تحول بنیادین، راه اندازی دانشگاه فرهنگیان بوده است، افزود: این دانشگاه باید به سمتی حرکت کند که تمامی فرهنگیان برای روز آمد شدن و مدارج بالای تحصیلی به آن مراجعه کنند.

وی دانشگاه فرهنگیان را به بزرگراه و شاهراهی برای رسیدن به مقصد وهدف تشبیه و اظهار کرد: هدف و برنامه تحول بنیادین وسند برنامه درسی ملی این است که تعریف‌ها از آموزش وپرورش و معلم اصلاح شود.

حاجی بابایی با تاکید بر اینکه گفتمان و نگاه به آموزش وپرورش باید تغییر کند و کمک فرهنگیان در این زمینه می‌تواند در اصلاح نگاه جامعه به آموزش وپرورش بسیار موثر باشد، تاکید کرد: شان و جایگاه معلم همیشه بالا بوده وهست و ما فقط سعی داریم تا دیگران معلم را بهتر ببینند ودرک کنند.

 حاجی بابایی با بیان اعتماد بالای مردم به معلمان گفت: معلم نقش نگاه دارنده دانش آموز در مدرسه را ندارد، بلکه وظیفه و رسالت مهم او تربیت و ساختن دانش آموزان است.

وی با تاکید بر اینکه همه سیاست‌ها، طرح‌ها وبرنامه‌ها برای حفظ و تثبیت عزت معلمان است، تصریح کرد: از دیدگاه ما معلم عنصری پژوهشی، علمی وتحقیقاتی است و به هیچ وجه نباید او را کارمند بدانیم.

حاجی بابایی با بیان اینکه کار در آموزش وپرورش وعرصه تعلیم وتربیت تخصصی‌ترین کار درکشور است، گفت: متاسفانه برخی بدون آشنایی و آگاهی کافی با ابعاد مختلف تعلیم وتربیت در مورد این تخصصی ترین فعالیت نظر می‌دهند.

 وزیرآموزش وپرورش در پایان تاکید کرد: باید جایگاه وشان معلمی همواره محفوظ بماند.

 

کد مطلب: 31487
زمان انتشار: دوشنبه 16 اردیبهشت 1392 - 09:45:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

دیگر مطالب