به روز شده: 4 ساعت و 17 دقیقه قبل
کد مطلب: 31582
زمان انتشار: دوشنبه 23 اردیبهشت 1392 - 09:43:34

ارسال لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست به شورای نگهبان

ارسال لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست به شورای نگهبان
کودکان  - معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه در جلسه علنی هفته گذشته مجلس شورای اسلامی، لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست تصویب شد، گفت: این لایحه برای تأیید نهایی به شورای نگهبان ارسال شد.

به گزارش فارس، محمد نفریه در همایش تخصصی معاونین امور اجتماعی بهزیستی سراسر کشور که در استان قزوین و در سالن کنفرانس استانداری برگزار شد، اظهارداشت: علیرغم مشکلات مالی که در سال گذشته، کشور با آن درگیر بود اما اقدامات خوبی در حوزه اجتماعی در سازمان بهزیستی انجام شد.

وی با اشاره به افزایش اعتبارات سازمان بهزیستی در سال گذشته در حوزه اجتماعی، گفت: روز گذشته حدود 78 درصد شاهد رشد بودجه در حوزه اجتماعی بهزیستی بودیم که در سالهای اخیر بی‌نظیر بوده است.

وی اضافه کرد: توجه به امور آسیب‌دیدگان، کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست، توانمند‌سازی زنان بی‌سرپرست، افزایش شهریه دانشجویان تحت پوشش و ... از جمله مواردی بوده است که در سال گذشته از سوی سازمان بهزیستی به آن توجه شده است.

نفریه در ادامه به اورژانس اجتماعی اشاره کرد و گفت: افزایش خودروهای اورژانس، افزایش پایگاه‌های اجتماعی، توجه به بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار از دیگر اقداماتی بوده است که از سوی سازمان بهزیستی در سال 91 انجام شده است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: در سال گذشته برای نخستین بار درجه بندی کلینیک‌ها را داشتیم و این درحالی بود که بیش از 15 هزار خانوار نیز توانمند و از چرخه حمایتی بهزیستی در حوزه اجتماعی خارج شدند.

نفریه تاکید کرد: با تصویب آئین‌نامه ساماندهی فوریت‌های کشور توسط هیئت وزیران به زودی شاهد افتتاح نخستین مرکز فعالیتهای اجتماعی در سطح کشور خواهیم بود.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ادامه به افزایش قابل ملاحظه یارانه مراکز بهزیستی و همچنین تعیین شهریه مهدهای کودک در شهریورماه سال گذشته اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار بود که در سال گذشته سازمان بهزیستی توانست در زمان معین شهریه‌ها را تعیین و ابلاغ کند.

نفریه اضافه کرد: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست بعد از چندین مرتبه رفت و آمد بین شورای نگهبان و مجلس در نهایت هفته گذشته در مجلس شورای اسلامی مطرح و شش ایراد گرفته شده از سوی شورای نگهبان برطرف شد.

وی تصریح کرد: لایحه اشاره شده برای تصویب نهایی به شورای محترم نگهبان ارسال شده است که پیش‌بینی می‌شود این‌بار به تائید نهایی این شورا برسد.

 

کد مطلب: 31582
زمان انتشار: دوشنبه 23 اردیبهشت 1392 - 09:43:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب