به روز شده: 51 دقیقه قبل
کد مطلب: 31600
زمان انتشار: سه شنبه 24 اردیبهشت 1392 - 09:22:11

پراکندگی کودکان دستفروش در پایتخت

پراکندگی کودکان دستفروش در پایتخت
کودکان  - معاون خدمات اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از تدوین طرح جدیدی به منظور تامین زیرساخت‌های حمایتی از کودکان کار و خیابان پایتخت خبر داد.به گزارش ایسنا، رضا جاگیری با بیان اینکه مجری ساماندهی دستفروشان، شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران است، افزود: با این حال دستفروشان سیاری که کودک و نوجوان هستند، در قالب کودکان کار و خیابان دسته‌بندی می‌شوند و سازمان رفاه برای ساماندهی آنها ورود می‌کند.

 وی ادامه داد: یکی از مفاد طرح جدید ساماندهی کودکان کار و خیابان، ایجاد و توسعه مراکز زیرساختی است که به این کودکان خدمات حمایتی ارائه کند.

 به گفته جاگیری، هم‌اکنون هم در سازمان رفاه شهرداری تهران علاوه بر توزیع اقلام حمایتی در فصل مدرسه و اعطای هدیه و عیدی در ایام خاص به کودکان کار و خیابان، حمایت سازمان‌های مردم نهاد نیز جذب شده و از امکانات آنها برای فراهم کردن امکانات بیشتر این کودکان برنامه‌ریزی می‌شود.

 وی در پاسخ به اینکه کودکان در کدام مناطق بیشتر مشغول دستفروشی هستند، به ایسنا گفت: این کودکان در سطح شهر شناور هستند. ضمن اینکه اغلب آنها ساکن شهرک‌های اطراف تهران بوده و برای دستفروشی به سایر مناطق پایتخت می‌آیند.

 معاون سازمان رفاه شهرداری تهران خاطرنشان کرد: اگر محور خیابان انقلاب تا آزادی را به عنوان خط جدا کننده شمال و جنوب تهران در نظر بگیریم، فعالیت کودکان دستفروش در نیمه شمالی تهران بسیار بیشتر است، چراکه در مناطق شمالی استقبال بیشتری از آنها می‌شود.

کلید واژه: کودکان - حقوق کودکان
کد مطلب: 31600
زمان انتشار: سه شنبه 24 اردیبهشت 1392 - 09:22:11
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب