به روز شده: 5 ساعت و 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 31639
زمان انتشار: شنبه 28 اردیبهشت 1392 - 11:34:25

20 درصد مدارس کشور دو شیفت هستند/ تا 5 سال آینده تمام مدارس یک نوبته می شود

20 درصد مدارس کشور دو شیفت هستند/ تا 5 سال آینده تمام مدارس یک نوبته می شود
کودکان  -  معاون پشتیبانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از ضرورت افزایش تعداد مدارس با توجه به وجود مدارس دو نوبته در کشور خبر داد و گفت: تا 5 سال آینده تمامی مدارس کشور تک نوبته می شود.


به گزارش مهر، سیدباقر مسلمی گفت: در حال حاضر 20 درصد مدارس در سطح کشور دو نوبته هستد که این موضوع به هیچ عنوان با عدالت آموزشی همخوانی ندارد و ساخت مدارس باید تا جایی ادامه پیدا کند که دیگر هیچ مدرسه ای به صورت دو نوبته نباشد.

وی افزود: البته تا پنج سال گذشته تعداد مدارس دو نوبته به بیش از 40 درصد می رسید که با همت دولت و خیرین در حال حاضر تنها 20 درصد مدارس دو نوبته هستند.

مسلمی درباره اینکه چند سال طول می کشد که تمام مدارس کشور تک نوبته شود، گفت: اگر روند کنونی ادامه داشته باشد و خیرین حضوری گسترده در عرصه مدرسه سازی داشته باشند، تا 5 سال آینده تمام مدارس کشور تک نوبته خواهد شد.

معاون پشتیبانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور درباره ضرورت نوسازی مدارس قدیمی توضیح داد: بسیاری از مدارس کشور قدیمی هستند که باید پس از پایان عمر مفید خود تخریب و بازسازی شود. در حال حاضر مدارس بسیاری در سطح کشور به ویژه در تهران وجود دارد که نیازمند تخریب و بازسازی است که امیدواریم در این حوزه نیز خیرین مدرسه ساز حضوری گسترده داشته باشند.

وی درباره تعداد ساخت مدارس جدید در سطح کشور گفت: پروژه های بسیاری در دست اجراست و در صورت تخصیص کامل اعتبارات دولتی و عمل خیرین به تعهدات خود، پیش بینی می شود که تا سال آینده بیش از 4 هزار مدرسه به آموزش و پرورش تحویل داده شود.

 

کد مطلب: 31639
زمان انتشار: شنبه 28 اردیبهشت 1392 - 11:34:25
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب