به روز شده: 2 ساعت و 36 دقیقه قبل
کد مطلب: 31853
زمان انتشار: شنبه 11 خرداد 1392 - 10:49:00

اقشار آسیب‌پذیر افغان از بیمه درمانی رایگان برخوردار می شوند

اقشار آسیب‌پذیر افغان از بیمه درمانی رایگان برخوردار می شوند
اقلیت ها  - مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با تشریح جزییات پوشش بیمه‌ای برای اقشار آسیب‌پذیر افغان، تاکید کرد: بیمه درمانی اقشار آسیب‌پذیر رایگان است.به گزارش ایسنا، عزیز کاظمی با اشاره به پوشش بیمه درمانی 219 هزار نفر از اتباع بیگانه به صورت رایگان، اظهار کرد: این پوشش بیمه‌ای از دو سال قبل برای اتباع افغان که جزو اقشار آسیب‌پذیر محسوب می شوند، اجرا شده و امسال هم ادامه دارد.

 به گفته وی، بیمه درمانی اتباع آسیب‌پذیر افغان تقریبا تمامی پارامترهای کلینیکی و پاراکلینیکی و نیز، دارو، خدمات آزمایشگاهی و اعمال جراحی را دربر می‌گیرد.

 بنا بر تعریف کاظمی پناهندگان و اتباع آسیب پذیر شامل اتباع بیگانه‌ای است که بیش از 60 سال سن دارند. همچنین زنان سرپرست خانوار و نیز خانواده‌هایی که فرد مبتلا به بیماری‌های خاص نظیر تالاسمی، ام اس و هموفیلی در آن وجود دارد جزو اقشار آسیب‌پذیر دسته‌بندی می‌شوند و خدمات بیمه برای این اقشار در قالب قرارداد منعقد شده با وزارت کشور، کاملا رایگان است.

 مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با بیان اینکه امکان پوشش بیمه‌ای سایر اتباع بیگانه نیز وجود دارد، خاطرنشان کرد: سایر اتباع بیگانه که جزو اقشار آسیب‌پذیر دسته‌بندی نمی‌شوند می‌توانند با پرداخت حق بیمه از خدمات بیمه درمانی برخوردار شوند.

کد مطلب: 31853
زمان انتشار: شنبه 11 خرداد 1392 - 10:49:00
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب