به روز شده: 1 ساعت و 21 دقیقه قبل
کد مطلب: 31931
زمان انتشار: جمعه 17 خرداد 1392 - 16:59:47

دموکراسی ترکیه فقط روی کاغذ است

دموکراسی ترکیه فقط روی کاغذ است
حقوق بشر  > جهان  - عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی گفت: دولت ترکیه، دموکراسی را فقط بر روی کاغذ داشته و همواره با سرکوب اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم خود به دنبال راه فرار از بحران‌ به وجود آمده است.

منصور حقیقت‌پور در گفتگو با خبرنگار سیاست‌خارجی خبرگزاری تسنیم، در مورد اعتراضات مردمی در ترکیه و سرکوب متعرضان توسط دولت این کشور گفت: سرکوب اعتراضات مردمی در ترکیه، در واقع نشانگر عصبانیت دولت این کشور از سیاست‌های شکست‌خورده‌اش در معادلات منطقه‌ای است.

وی تصریح کرد: دولت ترکیه مدت‌ها است که سیاست‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا در منطقه را دنبال می‌کند و همواره با باز گذاشتن مرزهای خود و ارسال سلاح به تروریست‌ها به دنبال ساقط کردن دولت بشاراسد بوده است لذا با این اقدامات خود موجی از اعتراض را در میان مردم خود به راه انداخته است.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی ادامه داد: دولت ترکیه هرچه قدر به سرکوب اعتراضات مردمی خود ادامه دهد، رابطه خود را با مردم تیره‌تر خواهد کرد چراکه اعتراضات مردمی در این کشور مسالمت‌آمیز بوده و ملت این کشور خواهان تغییرات اساسی در سیاست‌های دولت هستند.

وی تاکید کرد:‌ دولت ترکیه با حمایت‌های مالی فراوان از تروریست‌های سوریه و سرمایه‌گذاری برای ساقط کردن نظام سوریه، هزینه‌های بسیاری را متحمل شده است که این موضوع مشکلات اقتصادی بسیاری را برای مردم این کشور به وجود آورده است.

حقیقت‌پور با بیان این مطلب که دولت ترکیه و کشورهای غربی فقط دموکراسی را بر روی کاغذ دارند، افزود:‌ دولت ترکیه باید از سیاست‌های غلط خود در مورد سوریه و حمایت از رژیم صهیونیستی دست بردارد و از مردم خود عذرخواهی کند اما به جای عذرخواهی همواره اقدام به سرکوب اعتراضات مسالمت‌آمیز علیه ملت خود کرده و فقط واژه دموکراسی را به یدک می‌کشند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی خاطرنشان کرد: سطح دموکراسی در دولت ترکیه بسیار پایین است و دولتمردان این کشور نمی‌خواهند اشتباهات خود در قبال سوریه را بپذیرند و از دموکراسی به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف خصمانه خود علیه سایر کشورها استفاده می‌کنند، ما به مقامات ترکیه توصیه می‌کنیم از سرکوب اعتراضات مردمی خود دست بردارند و در راستای سیاست‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا در منطقه حرکت نکنند.

کد مطلب: 31931
زمان انتشار: جمعه 17 خرداد 1392 - 16:59:47
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب