به روز شده: 17 دقیقه قبل
کد مطلب: 31932
زمان انتشار: جمعه 17 خرداد 1392 - 17:06:48

دولت ترکیه، هزینه‌ سیاست‌های مداخله‌جویانه خود در سوریه را می‌پردازد

دولت ترکیه، هزینه‌ سیاست‌های مداخله‌جویانه خود در سوریه را می‌پردازد
حقوق بشر  > جهان  - عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی گفت: دولت ترکیه، هزینه‌های مداخله‌جویی خود در امور داخلی سوریه را می‌پردازد.

حسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم، در مورد اعتراضات مردمی در ترکیه و سرکوب این اعتراضات توسط دولتمردان این کشور گفت: در حال حاضر دولت ترکیه با اعتراضات گسترده مردمی روبرو شده است که در واقع دولتمردان این کشور به دلیل سیاست‌های مداخله‌جویانه خود در امور داخلی سوریه، موجب ناآرامی و اعتراض مردم خود شده‌اند.

وی تصریح کرد: دولتمردان ترکیه از مسائل داخلی و مشکلات اقتصادی خود غافل شده‌اند و به کمک تروریست‌های سوریه پرداخته و با ارسال سلاح به آنها قصد برهم زدن اوضاع داخلی سوریه را دارند که دولتمردان این کشور همواره همسو با سیاست‌های رژیم صهیونیستی در منطقه را دنبال می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی با بیان اینکه ترکیه مدعی حکومت مبتنی بر دموکراسی است، اظهار داشت:‌ دولت ترکیه حکومت خود را مبتنی بر دموکراسی می‌داند، در حالیکه اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم علیه سیاست‌های مداخله‌گرایانه خود را سرکوب کرده و از خشونت استفاده می‌کند.

وی تاکید کرد: ترکیه گرفتار بحرانی شده است که اگر دست از اقدامات خشونت‌آمیز و دخالت در امور داخلی سوریه بر ندارد، گریبان آن را خواهد گرفت و ایجاد آشوب و ناامنی در این کشور به نفع دولت ترکیه نخواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی افزود: ترکیه در حال حاضر هزینه ایجاد ناامنی و آشوب در سوریه را می‌دهد چراکه دولتمردان این کشور خواستار سرنگونی دولت بشاراسد در سوریه بودند و در راستای اهداف رژیم صهیونیستی حرکت می‌کنند درحالیکه این رژیم جعلی خواستار سرنگونی همه دولت‌های منطقه است لذا به دولت ترکیه توصیه می‌کنیم با درایت و تدبیر این بحران به وجود آمده در کشور خود را حل کنند.

کد مطلب: 31932
زمان انتشار: جمعه 17 خرداد 1392 - 17:06:48
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب