به روز شده: 5 ساعت و 49 دقیقه قبل
کد مطلب: 31942
زمان انتشار: جمعه 17 خرداد 1392 - 19:17:12

الاخباریه فاش کرد: دولت ترکیه از تروریست ها برای سرکوب مردم استفاده می کند

الاخباریه فاش کرد: دولت ترکیه از تروریست ها برای سرکوب مردم استفاده می کند
حقوق بشر  > جهان  - شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه گزارش داد: دولت ترکیه از تروریست های ارتش آزاد برای سرکوب تظاهرکنندگان این کشور استفاده می کند.

به گزارش این شبکه، تحولات سیاسی در ترکیه نشان می دهد تظاهرات ضد دولتی در شمار بیشتری از شهرهای این کشور برگزار خواهد شد. سرکوبگری های دولت رجب طیب اردوغان علیه معترضان نیزتاکنون نتیجه بخش نبوده است.اردوغان حتی از نیروهای گروه موسوم به ارتش آزاد برای سرکوب این اعتراضات استفاده می کند. شهروندان ترک در پایگاه های اینترنتی اجتماعی تاکید کردند برخی از تظاهرکنندگان جوان این کشور توانستند افرادی را بازداشت کنند که در میان شبه نظامیان برای سرکوب معترضان حضور داشتند و پس از اعترافات این عناصر بازداشت شده مشخص شد این افراد وابسته به ارتش آزاد هستند که به فعالیت های تروریستی علیه مردم سوریه ادامه می دهند. تظاهرکنندگان این شبه نظامیان سرکوبگر را با استفاده از لهجه سوری تشخیص می دهند. استفاده اردوغان از این تروریست ها مانع از گسترش اعتراضات در شهرهای جدید ترکیه نشده است. شماری از احزاب ترکیه نیز وارد صف معترضان علیه سیاست های داخلی و خارجی اردوغان شده اند. اردوغان برای سرکوب این اعتراضات در ابتدا از گاز اشک آور استفاده کرد و سپس به تروریست های ارتش آزاد متوسل شد. اردوغان می گوید معترضان وی مشتی  دزد و تندرو هستند ولی ملت ترکیه بر این مسئله تاکید می کند استفاده اردوغان از تروریست ها برای سرکوب اعتراضات مانع از ادامه این تظاهرات تا محقق شدن خواسته های آنان نخواهد شد.


طولانی شدن اعتراضات در ترکیه آسیب شدیدی به اقتصاد این کشور خواهد زد


کارشناس اقتصادی تاکید کرد طولانی شدن اعتراضات در ترکیه آسیب شدیدی به اقتصاد این کشور خواهد زد.


به گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی ، آنتونی اسکینر در گفتگو با این شبکه درباره تاثیر منفی ناآرامیها در ترکیه بر اقتصاد این کشور گفت هم اکنون بازار سهام ترکیه به علت ناآرامیهای  اخیر در این کشور به شدت آسیب پذیر و بی ثبات شده است. نگرانی بیشتر از این است که اگر بحران میان دولت و جنبش مخالفان طولانی شود ، ممکن است صدمات به اقتصاد ترکیه غیرقابل جبران شود. هم اکنون اردوغان نخست وزیر ترکیه درباره موضع خود بسیار کله شقی می کند. هم اکنون مهمترین نقطه ضعف اقتصاد ترکیه کسری بودجه است و دولت ممکن است مجبور شود برای کمبود کسری بودجه، لیره بیشتری به بازار تزریق کند و همین سبب افت بیشتر ارزش لیره و افزایش تورم می شود. درچنین شرایطی تولید ناخالص داخلی ترکیه نیز آسیب می بیند. به دنبال آن گردشگری در ترکیه آسیب می بیند. این شرایط می تواند ناآرامیها را تشدید کند. این مسائل نگرانیهای درازمدت برای بازارهای مالی است. البته بخش گردشگری ترکیه هم اکنون آسیب دیده است که از جمله آن لغو چندین کنفرانس بین المللی در این کشور است که برگزاری آنها می توانست هزاران گردشگر را به ترکیه بیاورد. همچنین گزارشهایی از لغو رزرو اتاقهای هتلها در استانبول و آنکارا منتشر می شود. آسیب بخشی گردشگری باعث بیکاری بسیاری از افراد خواهد شد. این شرایط در نهایت بر انتخابات تاثیر خواهد گذاشت و می تواند به محبوبیت حزب حاکم لطمه بزند.

کد مطلب: 31942
زمان انتشار: جمعه 17 خرداد 1392 - 19:17:12
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد