به روز شده: 19 ساعت و 37 دقیقه قبل
کد مطلب: 31944
زمان انتشار: جمعه 17 خرداد 1392 - 19:30:23

آمریکا اقدام به جاسوسی اینترنتی را تایید کرد

آمریکا اقدام به جاسوسی اینترنتی را تایید کرد
حقوق بشر  > جهان  - مقام آمریکایی روز پنجشنبه (به وقت محلی) گزارش رسانه های غربی در خصوص جاسوسی اینترنتی آمریکا را تایید کرد ، اما مدعی شد که دادگاه نظارت بر اطلاعات خارجی، قوه مجریه و کنگره همگی بر این برنامه ('مراقبت اینترنتی') نظارت داشته اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ،‌روزنامه آمریکایی 'واشنگتن پست' و روزنامه 'گاردین' چاپ انگلیس گزارش داده اند که آژانس امنیت ملی به طور مستقیم در سرورهای شرکت های بزرگ اینترنتی ازجمله 'مایکروسافت'، 'گوکل'، 'فیس بوک' و 'اپل' برای به دست آوردن فیلم های ویدیویی، عکس و ایمیل ها جاسوسی و شنود می کرده است.
این گزارش ها در حالی منتشر می شوند که روزنامه گاردین جاسوسی گسترده آژانس جاسوسی آمریکا را در مکالمات تلفنی داخلی این کشور افشا کرد.
این مقام آمریکایی که معرفی نشده است ،‌افزود: این برنامه شامل روش های گسترده ای است که به صورت اختصاصی به وسیله دادگاه به منظور تضمین اینکه تنها افراد غیرآمریکایی در خارج از خاک این کشور هدف قرار بگیرند، تصویب شده است و احتمال کسب، حفظ و انتشار اطلاعاتی را که به طور اتفاقی در باره افراد آمریکایی به دست آمده اند، به حداقل کاهش می دهد.
این مقام خاطرنشان کرد: کنگره اخیرا بر اساس بخش ۷۰۲ قانون نظارت بر اطلاعات خارجی پس از بررسی و بحث های گسترده، این برنامه را تایید کرده است.
پیش بینی می شود این برنامه که پریسم خوانده می شود و به جامعه اطلاعاتی امکان دسترسی مستقیم به سرورهای شرکت های بزرگ اینترنتی از جمله 'مایکروسافت'، 'یاهو'، 'گوگل'، 'فیسبوک'، 'اپل'، 'پالتاک'، 'آئول'، 'اسکایپ' و یوتیوب را می دهد، موجب جنجال زیادی شود.
بر اساس گزارش ها، پریسم به آژانس امنیت ملی 'ان اس ای' و اف بی آی امکان ردگیری یک فرد را در اینترنت از طریق تجزیه و تحلیل صوتی، تصویری، عکس، ایمیل و ارتباطات می دهد.

کلید واژه: حقوق بشر آمریکا
کد مطلب: 31944
زمان انتشار: جمعه 17 خرداد 1392 - 19:30:23
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد