به روز شده: 12 ساعت و 59 دقیقه قبل
کد مطلب: 31955
زمان انتشار: شنبه 18 خرداد 1392 - 09:02:33

رییس‌جمهور آینده از زنان در تصمیم‌گیری‌های کلان استفاده کند

رییس‌جمهور آینده از زنان در تصمیم‌گیری‌های کلان استفاده کند
زنان  -  دبیرکل جامعه فاطمیون گفت: مهم‌ترین اقدام رییس‌جمهور آینده باید استفاده از ظرفیت زنان در تصمیم‌گیری، تصمیم‌سازی و برنامه‌ریزی در مسائل کلان کشوری باشد.


به گزارش ایسنا، طاهره رحیمی افزود: زنان مشکلات خود را بهتر از مردان می‌دانند و این مسائل، دغدغه آنان است، بنابراین رییس دولت می‌تواند از زنان کارآمد، فرهیخته و متعهد استفاده کند، ولو اینکه نگرش این زنان با او متفاوت باشد.

وی در ادامه گفت: کسانی که در حوزه زنان کار می‌کنند، به خوبی از مشکلات این قشر آگاه هستند و ورود این کارشناسان به عرصه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری موجب بررسی مشکلات زنان و چاره‌اندیشی برای حل آن‌ها می‌شود.

دبیرکل جامعه فاطمیون با اشاره به ضرورت تشکیل وزارت زنان، اظهارکرد: لازم است مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری به وزارت زنان تبدیل شود و این وزارتخانه باید مشکلات زنان در وزارتخانه‌های مختلف را بررسی و پیگیری کند و به طور مفصل به مشکلات زنان و خانواده در سطح جامعه ایران بپردازد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تشکیل وزارت زنان، با اهداف اصل 44 قانون اساسی در زمینه کوچک سازی دولت در تعارض نیست، تاکید کرد: اگرچه کوچک‌سازی دولت مدنظر دولتمردان است ولی در صورت تشخیص ضرورت می‌توان وزارتخانه جدید تاسیس کرد.

رحیمی با اشاره به وضعیت آموزش جوانان پیش از ازدواج، گفت: آنان به علت فقدان آموزش‌های پیش از ازدواج، زندگی مشترک را نیاموخته‌اند و خانواده‌ها نیز تلاش کرده‌اند تا فرزندانشان کمترین سختی را در طول زندگی متحمل نشوند، بنابراین سطح مسئولیت پذیری آنان بسیارپایین و در برخورد با مشکلات ضعیف و شکننده هستند و در این شرایط نمی‌توانند در زندگی مشترک همدیگر را تحمل کنند.

دبیرکل جامعه فاطمیون در ادامه گفت: برای این دسته از جوانان، طلاق گرفتن - که باید آخرین گزینه باشد- اولین راه برای رهایی از مشکلات پس از ازدواج است. در این شرایط رییس‌جمهور باید در جهت فرهنگ‌سازی ازدواج صحیح و تعامل با همسر، سازو کارهای لازم را فراهم کند.

وی افزود: آموزش و پرورش و سایر نهادهای مسوول در زمینه انتقال فرهنگ و ارزش‌های رفتاری تاکنون کارشان را به درستی انجام نداده‌اند و ما نیازمند بازنگری در مواد درسی دانش‌آموزان هستیم، چرا که در حال حاضر آنان پیش از فارغ‌التحصیلی، چگونگی تعامل با همسر و خانه‌داری را نمی‌آموزند. این در حالی است که آنان باید در این زمینه‌ها در مدرسه آموزش ببینند و این آموخته‌ها در تحصیلات دانشگاهی تکمیل شود.

قائم مقام سیاسی جامعه زینب(س) تصریح کرد: یک فرد برای اشتغال به عنوان کارمند باید در اداره‌ای آموزش ببیند، این در حالیست که پیش از ازدواج، دوره‌هایی برای جوانان در زمینه زندگی مشترک برگزار نمی‌شود.

وی تاکید کرد: لازم است کارگاه‌های آموزشی برای جوانان و نوجوانان برپا شود تا آنان ضمن آشنایی با چگونگی تعامل در زندگی مشترک بیاموزند که باید زنان و دختران را در خانواده تکریم کنند؛ البته در حال حاضر زنان نسبت به گذشته جایگاه بهتری در خانواده‌ها پیدا کرده‌اند، اما لازم است در جهت رسیدن به نقطه مطلوب تلاش کنیم.

رحیمی در پایان با بیان اینکه در ذهن مسوولان فرهنگی کشورباید انقلابی رخ دهد، گفت: برخی از آنان برداشت‌های سطحی و استنباط‌های غلطی نسبت به زنان دارند و این برداشت‌ها را در برنامه‌های خود عملیاتی می‌کنند، بنابراین لازم است این مسئولان آموزش ببینند تا نگاه محدودی نسبت به زنان نداشته باشند و بر اساس استنباط‌های سطحی خود درباره آنان تصمیم‌گیری نکنند.

 

کد مطلب: 31955
زمان انتشار: شنبه 18 خرداد 1392 - 09:02:33
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب