به روز شده: 14 ساعت و 45 دقیقه قبل
کد مطلب: 31962
زمان انتشار: شنبه 18 خرداد 1392 - 10:50:00

آمار دقیق زنان سرپرست خانوار به برنامه‌ریزی دستگاه‌ها کمک می‌کند

آمار دقیق زنان سرپرست خانوار به برنامه‌ریزی دستگاه‌ها کمک می‌کند
زنان  -  مدیرستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران درباره آمار دقیق زنان سرپرست خانوار گفت: ما آمارهای مختلف را جمع کرده و اعلام می‌کنیم که تعداد مشخصی تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، مراکز خیریه و ... هستند و در صورتی که با تجمیع بانک اطلاعاتی، افرادی که تحت پوشش چند مرکز هستند، مشخص می‌شوند و آمار دقیق‌تری در این زمینه به دست می آید.


به گزارش ایسنا، فهیمه فیروزفر افزود: آمار دقیق زنان سرپرست خانوار می‌تواند در برنامه‌ریزی‌های بهتر به همه دستگاه‌ها کمک کند. هنگامی که ما تسهیلاتی را برای زنان سرپرست خانوار ایجاد می کنیم، این افراد می توانند از این تسهیلات استفاده کنند؛ اما متاسفانه تعداد کمی به دنبال آموزش می روند و بیشتر آنان به دنبال آن هستند تا تحت پوشش مراکز حمایتی قرارگیرند و به صورت مستقیم کمک دریافت کنند.

 ارایه کمک‌های ماهانه در ازای شرکت در کلاس‌های آموزشی

وی به آموزش‌هایی که به زنان سرپرست خانوار داده می‌شود اشاره کرد و ادامه داد: می‌توان کمک‌های ماهانه را به زنان سرپرست خانوار در ازای شرکت در کلاس‌های آموزشی ارایه داد، چرا که در حال حاضر ما درهر 374 محله شهر تهران، یک سرای محله داریم و هر کدام از زنان سرپرست خانوار نیز در یک محله از شهر تهران زندگی می کنند، بنابراین می توان ارایه خدمات حمایتی را منوط به شرکت در دوره‌های آموزشی و مهارت‌آموزی کرد و به این ترتیب پس از شرکت این افراد در دوره‌های آموزشی و مشاوره، آنان نیز یک قدم برای توانمند سازی خانواده و ایجاد اشتغال پایدار برداشته‌اند.

زنان بی میل برای شرکت در کلاس‌های آموزشی از سیستم حمایتی شهرداری حذف می‌شوند

فیروزفر در این مورد که آیا در حال حاضر تمامی زنان تحت پوشش ستاد توانمند سازی زنان سرپرست خانوار دوره‌های آموزشی لازم را گذرانده‌اند، گفت: در سیستم شهرداری تهران زنان تحت پوشش مشخص هستند و هنگامی که آنان به ستاد توانمند سازی مراجعه می کنند، در بانک اطلاعاتی بررسی می کنیم تا مشخص شود چه افرادی آموزش ندیده‌اند و این افراد برای شرکت در دوره‌های آموزشی معرفی می شوند.

 وی افزود: اگر زنان سرپرست خانوار تحت پوشش شهرداری تمایلی برای شرکت در دوره‌های آموزشی نداشته باشند، این موضوع در سیستم ثبت می‌شود و با افزایش این گروه، آنان از سیستم خدمات حمایتی شهرداری تهران حذف می‌شوند، چرا که این افراد تمایلی برای توانمندی از خود نشان نداده‌اند.

مدیرستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار درباره چگونگی کمک زنان سرپرست خانوار به یکدیگر برای حل مشکلاتشان اظهارکرد: دراین زمینه صندوق‌های قرض الحسنه در تعدادی از مراکز کوثر تشکیل شده است که زنان از این طریق می توانند به یکدیگر کمک مالی و مشکلات را برطرف کنند.

 

کد مطلب: 31962
زمان انتشار: شنبه 18 خرداد 1392 - 10:50:00
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب