به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 31970
زمان انتشار: شنبه 18 خرداد 1392 - 16:18:37

47 میلیون آمریکایی نیازمند کمک

47 میلیون آمریکایی نیازمند کمک
حقوق بشر  > جهان  - چهل و هفت میلیون آمریکایی به کمکهای غذایی نیاز دارند و این در حالی است که کنگره این کشور به کاهش این کمکها می اندیشد.

به گزارش  واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی پی بی اس، سنای آمریکا قرار است دوشنبه آینده درباره بودجه ای که به برنامه کمک های غذایی دولت اختصاص یافته است، تصمیم گیری کند. براساس برنامه های موجود، باید هفتصد و شصت میلیارد دلار در ده سال آینده صرف کمک های غذایی شود. این برنامه اِسنَپ (برنامه کمک تغذیه تکمیلی) نامیده می شود. استفاده کنندگان از این برنامه با توجه به رکود اقتصادی افزایش یافته است و اکنون چهل و هفت میلیون آمریکایی یا پانزده درصد جمعیت کشور از چنین کمک های غذایی استفاده می کنند. اما اخیرا تلاش هایی برای کاهش این کمک ها مشاهده می شود. لایحه ای که در سنا مطرح شده چهار میلیارد دلار کمتر از میزان پیشنهاد شده است و پیش بینی می شود مجلس نمایندگان نیز دستکم بیست میلیارد دلار دیگر از آن بکاهد.

در گفت و گوی تلویزیونی شبکه پی بی اس در این باره کریس ادواردز از موسسه کیتو و لوری سیلوربوش سازنده فیلم مستندی درباره گرسنگی در آمریکا حضور دارند.

کریس ادواردز که حامی این کاهش بودجه است در پاسخ به این سوال که با توجه به بیکار بودن میلیون ها آمریکایی آیا اکنون زمان مناسبی برای کاهش این کمک ها است، به این نکته اشاره کرد که شرایط دریافت این کمک ها در سال های اخیر بسیار ساده شده است به نحوی که امروز فقط خانواده های کم درآمد از این کمک های غذایی استفاده نمی کنند و خانواده های طبقه متوسط نیز به این گروه اضافه شده اند.

لوری سیلوربوش سازنده فیلم «جایی در کنار میز» می گوید شمار افرادی که از برنامه کمک های غذایی استفاده می کنند، افزایش یافته است و علت این است که مدیریت اقتصادی خوبی برای رسیدگی به این مشکل و کاستن از این رقم وجود نداشته است.

کریس ادواردز می گوید هزینه این برنامه حتی پیش از روی کار آمدن اوباما در زمان ریاست جمهوری بوش دو برابر شد. امروز بسیاری از مردم به دریافت چنین کمک هایی وابسته شده اند و افرادی که واقعا به چنین کمک هایی نیاز ندارد و فقط به دریافت آن عادت کرده اند، از این برنامه استفاده می کنند.

لوری سیلوربوش در ادامه توضیح می دهد که در جریان ساختن فیلم مستند خود با افرادی رو به رو شده است که برای داشتن یک وعده غذا به شدت تکاپو می کنند؛ افرادی که یک کار نیمه وقت دارند و از هیچ یک از مزایای حرفه ای بهره مند نیستند. اینها در کنار هزینه هایی که برای مسکن و دیگر هزینه ها باید بپردازند، در خصوص تامین خوراک مورد نیاز خود با مشکل مواجهند.

کریس ادورادز گفت شرایط دریافت چنین کمک های غذایی امروز راحت تر شده است. برای مثال افرادی که شهروند آمریکا نبودند، حق دریافت این کمک ها را نداشتند اما در سال دو هزار و دو این منع برداشته شد. این یک نمونه از سهل تر شدن شرایط دریافت این کمک ها است. هجده میلیون نفر در زمان بوش کمک غذایی دریافت می کردند اما اکنون چهل و هفت میلیون نفر دریافت کننده کمک های غذایی دولت هستند. این فقط افراد کم درآمد نیستند.

لوری سیلوربوش تاکید کرد این برنامه غذایی سرمایه گذاری برای آینده است و کودکانی که باید در مدرسه آموزش ببینند و به این تغذیه نیاز دارند.

کلید واژه: حقوق بشر آمریکا
کد مطلب: 31970
زمان انتشار: شنبه 18 خرداد 1392 - 16:18:37
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد