به روز شده: 10 ساعت و 46 دقیقه قبل
کد مطلب: 31971
زمان انتشار: شنبه 18 خرداد 1392 - 16:28:07

وستروله: اردوغان به حقوق بشر توجه کند

وستروله: اردوغان به حقوق بشر توجه کند
حقوق بشر  > جهان  - وزیر خارجه آلمان در گفت‌وگو با یکی از روزنامه‌های این کشور از دولت ترکیه خواست به آزادی و حقوق مردم کشورش احترام بگذارد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، «گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان در انتقاد از خشونت‌های دولت ترکیه در مقابله با معترضان، دولت را به توجه به حقوق‌بشر فراخواند.

وی به روزنامه آلمانی «ولت‌ام‌زونتاگ» گفت: «دولت ترکیه اکنون می‌تواند نشان دهد که به حاکمیت قانون و آزادی ارج می‌نهد. ضمن اینکه مسئولیت زیادی در ناامن شدن شرایط متوجه اردوغان به عنوان نخست‌وزیر ترکیه است.»

پیش از این «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان نیز رویکرد دولت اردوغان را به باد انتقاد گرفته بود.

«استفان فلو» نماینده توسعه اتحادیه اروپا نیز از خشونت‌های دولت ترکیه در مواجهه با معترضان انتقاد کرد.

وی گفت: «تظاهرات آرام راهی قانونی برای گروه‌هاست تا دیدگاه‌های خود را به شکلی دموکراتیک نشان دهد.استفاده پلیس از خشونت در چنین اعتراض‌هایی، جایگاهی در دموکراسی ندارد.» این سیاستمدار اروپایی در کنفرانسی در استانبول با حضور «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه گفت که مقاماتی که مسئول خشونت‌ها در کشور هستند نباید نادیده گرفته شوند.

تظاهرات گسترده در سطح ترکیه که از روز جمعه گذشته آغاز شد و تاکنون نیز ادامه داشته است، در مرحله نخست در حمایت از تجمع کنندگان در پارک میدان «تقسیم» صورت گرفت و به تدریج این اعتراضات به تظاهرات ضد دولتی تبدیل شد و تظاهرات‌کنندگان هم‌اکنون خواستار استعفای «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه هستند.

کد مطلب: 31971
زمان انتشار: شنبه 18 خرداد 1392 - 16:28:07
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

دیگر مطالب