به روز شده: 13 ساعت و 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 31974
زمان انتشار: شنبه 18 خرداد 1392 - 16:49:46

پیام امروز امام خمینی تبدیل عرفان نظری به عرفان عملی و اخلاقی است

پیام امروز امام خمینی تبدیل عرفان نظری به عرفان عملی و اخلاقی است
بیداری اسلامی  - دهها نفر از مشتاقان انقلاب اسلامی مراسم بزرگداشت بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران را در دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن برگزار و بر ادامه سیره آن بزرگوار تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیم مستقر در واشنگتن، مراسم بزرگداشت امام خمینی (ره)، عصر دیروز (جمعه) در دفتر حافظ منافع ایران با حضور ده ها تن از مشتاقان و علاقمندان به انقلاب اسلامی در واشنگتن برگزار شد.

در این مراسم که راس ساعت 6 و 30 دقیقه عصر با تلاوت آیاتی از قرآن مجید شروع  شد مهدی عاطفت، رئیس دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران، دکتر بحرینی، امام جماعت مرکز تعلیمات اسلامی پوتمک و چهره های برجسته دانشگاهی حضور داشتند.

عاطفت ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی(ره) و واقعه ١٥ خرداد، به بیان مطالبی در توصیف شخصیت حضرت امام(ره) پرداخت و گفت: "پنجاه سال پیش روحانی به نام آقا روح الله از یک منبر در قم حرکت عظیمی را آغاز کرد. آن موقع دنیا به دو بلوک شرق و غرب تقسیم شده بود و یکی داعیه عدالت ودیگری داعیه آزادی داشت؛ عدالت به معنی توزیع یکسان اقتصادی تا آنجا که خودشان بخواهند و آزادی به معنای حیوانی نه به معنای آزادی اندیشه و فکر؛ شرایط دنیا به گونه ای بود که روز به روز دین جایگاه خود را از دست می داد و مستکبرین جهان با خاموش کردن هرگونه صدای آزادی خواه و کمال جو، اموال و ثروت کشورها را به غارت می بردند. در این زمان بود که امام خمینی(ره) بدون هیچ واهمه ای حرکت بزرگی را آغاز کرد که انقلاب اسلامی نام گرفت."

امام جماعت مرکز تعلیمات اسلامی پوتمک نیز در بخشی از سخنان خود  گفت:"همچنان که در زمان حضرت علی(ع) ایشان ناشناخته بود، برای شناخت واقعی از حضرت امام باید وی را دوباره باز شناسی کنیم."

بحرینی ادامه داد: "دل حضرت امام خون بود از دست کسانی که سنگ دوستی امام مهدی (عج) را به سینه می زدند و مدعی بودند پرچمدار ایشان هستند اما در مقابل حضرت امام می ایستادند."

عبدالعظیم  ساجدینی، استاد دانشگاه جورج میسون نیز گفت: "پیام حضرت امام به ما این است که عرفان نظری را به عرفان عملی و اخلاقی  تبدیل کنیم."

در این مراسم آیت الله شیخ مصباح زاده نیز اشعاری در وصف حضرت امام(ره) سرودند.

این مراسم با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء و صرف شام  ساعت ١٠ شب  به اتمام رسید.

کد مطلب: 31974
زمان انتشار: شنبه 18 خرداد 1392 - 16:49:46
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین