به روز شده: 44 دقیقه قبل
کد مطلب: 31982
زمان انتشار: یکشنبه 19 خرداد 1392 - 08:51:10

علی لاریجانی: انتخابات ستون مردم‌سالاری دینی است

علی لاریجانی: انتخابات ستون مردم‌سالاری دینی است
حقوق شهروندی  - رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات ستون مردم‌سالاری ‌دینی است و اگر انتخاباتی در یک کشور برگزار نشود، نظام و حکومت فرو می‌ریزد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی در همایش ناظرین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که در مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) برگزار شد با اشاره به همزمانی دو انتخابات شوراها و ریاست جمهوری اظهار کرد: هدف از این تجمیع این بود که فضای کشور هر سال درگیر انتخابات نباشد و هر دو سال شاهد برگزاری انتخابات باشیم.

وی با بیان اینکه شوراهای شهرها و روستاها دارای جنس عملیاتی به منظور آبادانی بیشتر همه مناطق کشور هستند افزود: انتخابات ستون مردم‌سالاری‌ دینی است و اگر انتخاباتی در یک کشور برگزار نشود نظام و حکومت فرو می‌ریزد.

رئیس مجلس شورای اسلامی صیانت از انتخابات را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: چنانچه انتخابات همراه با آداب و ضوابط آن برگزار شود دلبستگی مردم را به نظام افزایش می‌دهد و ملت برای مشارکت در اداره امور تشویق می‌شود.

وی ادامه داد: تاکنون حضور مردم در برگزاری انتخابات شوراها چشمگیر بوده است و امسال هم 277 نفر برای حضور در شورای شهر قم کاندیدا شده‌اند که این مسئله هم امر مبارکی است زیرا نشان‌دهنده وجود علاقه زیاد برای آبادانی قم است.

لاریجانی با تاکید بر ایجاد فضای بیشتر به منظور معرفی صحیح نامزدهای شوراها گفت: همزمانی انتخابات ریاست جمهوری و شوراها موجب غلبه فضای انتخابات ریاست جمهوری در رسانه‌ها شده و در این میان معرفی نامزدهای شوراهای شهر و روستا موجب برگزاری بهتر این رویداد عظیم می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتخابات باید در فضایی سالم برگزار شود عنوان داشت: در نصوص اسلامی آمده است که بدترین خیانت، خیانت به مردم و امت است؛ اگر در انتخابات که ستون مردم‌سالاری دینی است خللی به وجود آید خیانت عظیمی به ملت صورت می‌گیرد زیرا موجب از بین رفتن اصالت انتخابات و ناامیدی مردم می‌شود.

وی ادامه داد: هیچ کس نباید دنیای خود را برای آخرت دیگری از بین ببرد؛ برگزاری انتخابات در واقع نوعی امانت‌داری بزرگ محسوب می‌شود و نباید هیچ‌گونه خیانتی در آن صورت گیرد.

لاریجانی با بیان اینکه ممکن است برخی افراد به دلیل دوست داشتن یک کاندیدا اقدام به حضور در پای صندوق‌ها و نوشتن رای یا تبلیغ برای نامزد خود کنند گفت: ناظران باید از این اقدامات جلوگیری کنند زیرا هرچند شاید اقدام آن افراد تغییری در نتیجه به وجود نیاورد اما لکه ننگی برای نظام خواهد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فشارهای بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی و مشکلات اقتصادی در شرایط کنونی ابراز کرد: شیطنت‌های تبلیغاتی خارجی‌ها بیشتر شده و در اظهار نظر برخی مسئولان غربی دیده می‌شود که سخنانی حاکی از حساسیت می‌زنند بنابراین باید فضایی به وجود آورد که بازی آنها برهم بخورد.

وی گفت: کاندیداهای ریاست جمهوری در تبلیغات خود باید توجه کافی داشته باشند تا فضای سوء استفاده برای بیگانگان فراهم نشود؛ انتخابات ریاست جمهوری نباید انرژی‌ها را از بین ببرد زیرا برخی اوقات حرف‌هایی زده می‌شود که سایش‌هایی ایجاد کرده و دیگران از آن سوء استفاده می‌کنند.

لاریجانی با اشاره به تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب مبنی بر حفظ آرامش فضای کشور در آستانه انتخابات بیان داشت: باید این دوره را با احترام و تفکر پشت سر گذاشت و این امر موجب برکت بیشتری برای نظام خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در قم نیز هیئت عالی نظارت بر انتخابات و هیئت‌های اجرایی تلاش زیادی کرده‌ و بخش عمده‌ای از کار را انجام داده‌اند و اکنون منتظر نتیجه و پایان کار خود هستند.

وی بیان داشت: اعضای هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس هم به صورت شبانه‌روزی فعالیت کردند و با مراکز مختلف ارتباط داشتند تا حقی از هیچ کس ضایع نشود و همه همت آنها برای اجرای نص قانون بوده است.

کد مطلب: 31982
زمان انتشار: یکشنبه 19 خرداد 1392 - 08:51:10
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-3

دیگر مطالب
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده