به روز شده: 15 ساعت و 18 دقیقه قبل
کد مطلب: 31987
زمان انتشار: یکشنبه 19 خرداد 1392 - 10:11:21

بیانیه مداخله‌جویانه وزیر خارجه کانادا علیه انتخابات ایران

بیانیه مداخله‌جویانه وزیر خارجه کانادا علیه انتخابات ایران
حقوق بشر  > ایران  - وزیر امور خارجه کانادا در حالی در خصوص انتخابات ایران اظهار نگرانی می‌کند که در این کشور، کمتر مقامات به ابراز نگرانی از وضعیت بومی‌های کانادایی مبادرت می‌ورزند.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه کانادایی «جی سی»، «جان بیرد»، وزیر امور خارجه کانادا در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه ادعا کرد: «انتخابات ایران نزدیک است و حاکمان ایران تمام تلاش خود را به‌کار گرفته‌اند که خواست جمعی و خواسته‌های دموکراتیک ایرانیان متوسط را سرکوب کنند.»

وی در ادامه بیانیه مزبور ادعا کرده است که ایران کاری برای گرفتن رای از ایرانیان مقیم کانادا نکرده است و این نشان می‌دهد که انتخابات ایران تنها ابزار تبلیغاتی است!

وزیر امور خارجه کانادا ابراز نگرانی کرده است که ایران با وجود داشتن 9 ماه وقت اقدامی در خصوص اخذ رای از ایرانیان مقیم کانادا نکرده و ایرانیان مقیم کانادا را از برخی خدمات از جمله حق رای محروم کرده است.

وزیر امور خارجه کانادا در حالی در خصوص انتخابات ایران اظهار نگرانی می‌کند که در این کشور کمتر مقامات به ابراز نگرانی از وضعیت بومی‌های کانادایی مبادرت می‌ورزند. بومی‌های کانادا از بسیاری از حقوق اجتماعی محروم‌اند.

در عین حال بیرد به این نکته توجه نکرده که در جامعه بین‌المللی بر اساس حقوقی که «گروسیوس» بنیان نهاده است، وی و دیگر مقامات غربی حق مداخله در امور داخلی ایران ندارد.

وزیر خارجه کانادا در حالی این بیانیه را صادر کرده است که رقابت‌های پرشور انتخاباتی در ایران ادامه دارد و حامیان 8 کاندیدای انتخاباتی با تمام توان در حال رقابت با یکدیگر هستند.

 

کد مطلب: 31987
زمان انتشار: یکشنبه 19 خرداد 1392 - 10:11:21
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-1

دیگر مطالب