به روز شده: 7 دقیقه قبل
کد مطلب: 32031
زمان انتشار: سه شنبه 21 خرداد 1392 - 09:11:36

پرداخت سرانه 450 هزار تومانی برای آموزش و قبولی هر بی‌سواد

پرداخت سرانه 450 هزار تومانی برای آموزش و قبولی هر بی‌سواد
حقوق شهروندی  - معاون سوادآموزی آموزش و پرورش شهر تهران با تأکید بر تعامل و ارتباط دوسویه بین آموزش و پرورش تهران و امور بانوان تمامی ارگان‌های دولتی، افزود: کسانی که تمایل به تدریس در حوزه سوادآموزی دارند، می‌توانند در این طرح شرکت کرده و به ازای هر قبولی، از سرانه پرداختی که معادل 450 هزار تومان است، بهره‌مند شوند.به گزارش ایسنا، جعفری با تأکید بر فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه هدف از آموزش، نشر فرهنگ دین اسلام است، گفت: محتوای کتاب‌های آموزشی سوادآموزی با مبانی و ارزش‌های دینی، اعتقادی و قرآن پیوند خورده است.

وی با اشاره به سرشماری سال 90 تصریح کرد: در دو سال گذشته حدود 10هزار نفر تحت پوشش اداره سوادآموزی آموزش و پرورش قرار گرفتند.

لزوم تدوین محتوای کتب سوادآموزی بر اساس ارزش‌های اسلامی

 وی ادامه داد: براساس روند آموزشی در نهضت‌های سوادآموزی، هر سوادآموزی که دوره سواد اموزی را پشت سر می‌گذارد، معادل با سوم ابتدایی سوآد دارد و کاملا به قرائت قرآن مسلط می‌شود.

 وی خاطر نشان کرد: نهضت سوادآموزی در زمینه ترویج و نشر آموزه‌ها و معارف اسلامی به این بسنده نکرده و کتاب‌های فرا درسی که جزء منابع درسی به شمار نمی‌آیند، برای مطالعه سوادآموزان در نظر گرفته شده است که این کتاب‌ها مباحث خانوادگی، اخلاقی، سیاسی، اجتماعی، دینی و مذهبی را شامل می‌شوند و به صورت مستقل به منظور آشنایی بیشتر و ارتقای سطح آگاهی در اختیار سوادآموزان قرار داده می‌شود.

 جعفری در خصوص راه ‌کارهای ریشه‌کنی بی‌سوادی در کشور، گفت: بر اساس مصوبه 595 شورای عالی انقلاب فرهنگی‌، هر دستگاه موظف به اختصاص 5 درصد از ظرفیت‌های خود در جهت شتاب‌بخشی به ریشه‌کنی بی‌سوادی است.

 وی ادامه داد: در صورت تحقق این ظرفیت در جهت پالایش اسمی و حضور فعال سوادآموزان در کلاس‌های درس، قطعا ریشه‌کنی بی‌سوادی در رده سنی 10 تا 49 سال تا پایان برنامه پنجم توسعه تحقق پیدا می‌کند.

 جعفری اضافه نمود: در صورتی که به توان از ظرفیت دستگاه‌ها در جهت ایجاد اشتیاق و رغبت در بین سواد‌آموزان بهره برد، مطمئنا شاهد حضور پررنگ سواد‌آموزان در کلاس‌ها خواهیم بود.

 وی اظهار امیدواری کرد که با حضور و مشارکت تمامی دستگاه‌ها تا پایان برنامه پنجم توسعه که پایان سال 94 است، بتوان افراد بی‌سواد را باسواد کرد.

 جعفری محدودیت اطلاع‌رسانی و تبلیغ را از دیگر مشکلات در زمینه ترویج سوادآموزی دانست و گفت: با توجه به پیشرفت‌ها در حوزه فناوری و اطلاع‌رسانی، موضوع سوادآموزی باید مورد تأکید قرار گرفته و با اطلاع‌رسانی مناسب، تمامی امکانات برای حضور حداکثری بی‌سوادان فراهم شود.

 وی در ادامه سخنان خود به نشست اخیر اداره سوادآموزی تهران با مدیرکل بانوان استانداری تهران اشاره کرد و افزود: به جهت ارتباط خوب استانداری با مشاوران امور بانوان سایر دستگاه‌ها، سعی بر این است که به کمک استانداری از ظرفیت‌های تمامی دستگاه‌ها بهره‌ برداری لازم بعمل آید.

 جعفری با تأکید بر تعامل و ارتباط دو سویه بین آموزش و پرورش تهران و امور بانوان تمامی ارگان‌های دولتی، افزود: کسانی که تمایل به تدریس در حوزه سوادآموزی دارند می‌توانند در این طرح شرکت کرده و به ازای هر قبولی، از سرانه پرداختی که معادل 450هزار تومان است، بهره‌مند شوند.

 وی نکته قابل توجه دیگر در نشست اخیر اداره سوادآموزی تهران با امور بانوان استانداری تهران را توجه به اطلاعات بی‌سوادان تهران دانست و تصریح کرد: با دستیابی، شناسایی و پالایش جمعیت بی‌سواد شهر تهران، می‌توان پروژه جذب و تحت آموزش قرار دادن آن‌ها را اجرایی کرد.

کلید واژه: حقوق شهروندی - آموزش
کد مطلب: 32031
زمان انتشار: سه شنبه 21 خرداد 1392 - 09:11:36
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده