به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 32046
زمان انتشار: سه شنبه 21 خرداد 1392 - 10:51:47

وقتی کاخ سفید پاسخگوی جاسوسی آژانس امیت ملی نیست

وقتی کاخ سفید پاسخگوی جاسوسی آژانس امیت ملی نیست
حقوق بشر  > جهان  -  کاخ سفید از اظهارنظر درباره افشاگری صورت گرفته شامل جزئیات دو برنامه محرمانه نظارتی توسط آژانس امنیت ملی آمریکا امتناع کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید گفت که در خصوص افشاگری اطلاعات و جزئیات برنامه‌های آژانس امنیت ملی آمریکا توسط یک جوان آمریکایی اظهار نظری ندارد.

سخنگوی کاخ سفید افزود: باید بگویم که یک تحقیقات واضح در مورد این مساله در حال انجام است و به دلیل همین تحقیقات قادر به بحث و نظر دادن درباره این افشاگری نیستیم و نمی‌توانم دیدگاه‌های باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا را در مورد این مساله مشخص کنم.

کارنی گفت که اوباما از سوی افراد آگاه به پرونده افشاگری از این مساله مطلع شده است.

سخنگوی کاخ سفید همچنین از برنامه آژانس امنیت ملی آمریکا و نظارت‌های محرمانه این آژانس تحت نظارت دولت واشنگتن دفاع کرد و افزود: وجود این برنامه ضرورت دارد تا به واسطه آن بر داده‌های خارجی و تروریست‌های بالقوه غیر آمریکایی نظارت شود.

وی گفت: به صورت کلی افشای اطلاعات محرمانه که باعث خدشه‌دار شدن و ضربه زدن به منافع امنیت ملی آمریکا می‌شود، خود یک مشکل است.

کارنی تاکید کرد که اوباما به مقام‌های دادگستری،‌ اجرایی و کنگره اعلام کرده تا بر این برنامه‌های نظارتی کنترل داشته باشند.

ادوارد اسنودن، افشاگر 29 ساله آمریکا پس از افشای این اطلاعات محرمانه شامل برنامه‌های نظارت بر داده‌های مکالمات تلفنی و اینترنتی با روزنامه گاردین مصاحبه کرد.

این جوان 29 ساله پیشتر در جامعه اطلاعاتی آمریکا فعالیت می‌کرده و معاون تکنیکی سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) بوده است.

براساس گزارش روزنامه گاردین و واشنگتن پست به آژانس امنیت ملی آمریکا و پلیس فدرال این کشور (اف.بی. آی) به صورت مخفیانه و محرمانه به جمع آوری اطلاعات و داده‌های کامپیوتری از کاربارن 9 شرکت اینترنتی آمریکا اقدام کرده تا تحلیل‌گران قادر باشند به واسطه این اطلاعات حرکت‌ها و اقدامات کاربران را تحت نظر داشته باشند.

اوباما نیز در جرین سفر به کالیفرنیا با حمایت از این برنامه تاکید کرد که این اقدام به صورت کامل از جانب کنگره آمریکا به رسمیت شناخته شده و قانونی است و با استفاده از آن به مقام‌های آمریکایی کمک می‌شود تا از حملات تروریستی جلوگیری کنند.

کد مطلب: 32046
زمان انتشار: سه شنبه 21 خرداد 1392 - 10:51:47
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد