به روز شده: 12 ساعت و 57 دقیقه قبل
کد مطلب: 32050
زمان انتشار: سه شنبه 21 خرداد 1392 - 11:09:34

اتهامی دیگر برای بردلی منینگ

اتهامی دیگر برای بردلی منینگ
حقوق بشر  > جهان  - متخصصان نهادهای امنیتی آمریکا روز دوشنبه نشانه های ورود غیرقانونی به یک وب سایت محرمانه دولت آمریکا را به بردلی منینگ نظامی آمریکایی نسبت می دهند که به دادن اطلاعات طبقه بندی شده آمریکا به ویکیلیکس متهم است.

این گزارش کارشناسان رایانه دستگاههای امنیتی آمریکا در حالی منتشر شده است که دادگاه نظامی بردلی منینگ برای بررسی اتهام افشای اطلاعات طبقه شده ارتش آمریکا وارد دومین هفته خود شده است.
منینگ با بیست و یک اتهام روبرو است که از جمله آنها کمک به دشمن است و در صورتی که درباره این اتهام مجرم شناخته شود به حبس ابد بدون احتمال عفو محکوم خواهد شد.
بردلی منینیگ متهم است طی سالهای دو هزار و نه و دو هزار و ده میلادی که به عراق اعزام شده بود، هزاران سند طبقه بندی شده آمریکا را در اختیار ویکیلیکس قرار داده است. پرونده وی بزرگترین پرونده افشای اسناد سری در تاریخ آمریکا به شمار می رود.

به گزارش رویترز، این محاکمه و تحقیقات مسئولان آمریکایی برای یافتن جزییات بیشتر درباره پرونده ای مشابه درباره افشای برنامه شنود مکالمات شهروندان آمریکایی، به موضوع داغ رسانه های آمریکایی تبدیل شده اند. افشای اطلاعات مربوط به طرح سری شنود مکالمات شهروندان آمریکایی و دسترسی نهادهای امنیتی به اطلاعات اینترنتی آنها با انتقادهای شدید طرفداران حقوق شهروندی از دستگاه امنیتی آمریکا روبرو شده است.

کد مطلب: 32050
زمان انتشار: سه شنبه 21 خرداد 1392 - 11:09:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد