به روز شده: 11 ساعت و 20 دقیقه قبل
کد مطلب: 32058
زمان انتشار: چهارشنبه 22 خرداد 1392 - 09:36:05

المیادین: مسیحیان ایرانی از حقوق کاملی در این کشور برخوردارند

المیادین: مسیحیان ایرانی از حقوق کاملی در این کشور برخوردارند
اقلیت ها  - شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: مسیحیان ایرانی از حقوق کاملی در این کشور برخوردارند.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه المیادین، در چارچوب تصویر کلیشه ای از ایران در خارج از این کشور پرسش هایی درباره وضع اقلیت های دینی غیر اسلامی و میزان آزادی این اقلیت ها در ادای شعائر دینی خود مطرح شده است.
غادی غنطوس خبرنگار این شبکه در تهران در گزارشی در این زمینه افزود: مسیحیان ایران بزرگ ترین اقلیت دینی این کشور را تشکیل می دهند. بیشتر آنان ارمنی و بقیه از ریشه های آشوری و کلدانی هستند. به هنگام بازدید از تهران پایتخت ایران، بازدیدی از کلیسای مسیحیان رامنی این شهر داشتیم تا به جزئیات زندگی ارمنی های ایران واقف شویم. خیابان های ویلا، میرزای شیرزای و سهلیان از خیابان های ارمنی نشین معروف تهران هستند. در این منطقه بیمارستان های ویژه ارمنی و اماکن تجاری و غذاهای ویژه ارمنی ها وجود دارد. بیشتر ساکنان این منطقه از ارمنی ها هستند ولی خریداران اماکن تجاری در این منطقه فقط از ارمنی ها نیستند و مسلمانان نیز به این اماکن تجاری رفت و آمد دارند. به منزل یکی از خانواده های ارمنی رفتیم تا از جزئیات زندگی آنان در ایران آگاه شویم. زن این خانواده که خانه دار است به این مسئله افتخار می کند که ایرانی ارمنی است. وی هرگز به این مسئله فکر نکرد به همراه خانواده خود به کشور دیگری مهاجرت کند. دختر این خانواده نیز در کودکی به مدرسه ای ارمنی می رفت ولی امروز به مدرسه ای می رود که همه مذاهب در آن حضور دارند.
رابرت خانلری شهروند ارمنی ایرانی گفت: کشوری که انسان در آن به دنیا می آید وطن وی محسوب می شود. من مخالف تغییر دادن زادگاه خود هستم چرا که ایران وطن من است.
انیتا خانلری شهروند ارمنی ایرانی گفت: دوست دارم با مسلمانان زندگی کنم. مسلمانان دوستان ما هستند و ما مسلمانان را دوست داریم.
رانیتا خانلری دختر این خانواده گفت: ما در باشگاه های ویژه ارمنی ها از آزادی کامل برخورداریم و من به همراه دوستان ارمنی خود اوقات خوبی را سپری می کنیم.
خبرنگار این شبکه تصریح کرد: اقلیت مسیحی در ایران با آزادی کامل به ادای سنت ها و شعایر دینی خود مشغول هستند. مسیحیان خیابان ها،کلیسا،مطبوعات و باشگاه های ویژه خود دارند. مسیحیان ایران ریشه ارمنی دارند و از حقوق و تکالیف خود در این کشور برخوردارند.
 
 
 

کد مطلب: 32058
زمان انتشار: چهارشنبه 22 خرداد 1392 - 09:36:05
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب